Metamorfoza uśmiechu u ortodonty

MEDserwis.pl >Metamorfoza uśmiechu u ortodonty

Metamorfoza uśmiechu u ortodonty

Metamorfoza uśmiechu u ortodonty
Z uśmiechem nam do twarzy, czujemy się bardziej atrakcyjni i pewni siebie. Piękny uśmiech jest ozdobą naszej twarzy i ma ogromny wpływ na jakość naszego życia i nasze samopoczucie. Piękny uśmiech charakteryzuje się zdrowymi, prostymi zębami. Niestety wiele osób ma problemy z wadami zgryzu i tu z pomocą przychodzi nam ortodonta. Jeszcze nie tak dawno leczenie ortodontyczne kojarzyło się głównie z leczeniem dzieci. Dynamiczny rozwój ortodoncji spowodował, że w leczeniu wad zgryzu nie ma ograniczeń wiekowych, a na metamorfozę uśmiechu mogą liczyć zarówno osoby młode, jak i starsze. Klinika Piaskowa6 oferuje najwyższy standard świadczonych usług i pełną personalizację usług, dlatego nasi pacjenci bez względu na wiek mogą spełnić swoje marzenia o pięknym uśmiechu.

Zalety aparatów ortodontycznych stałychO rozkwicie ortodoncji zdecydowały aparaty przyklejane do zębów na stałe. Aparaty wyjmowane są stosowane w leczeniu wad zębów u dzieci i młodzieży przed okresem dojrzewania. Po okresie dojrzewania jedyną, skuteczną metod niwelowania wad zębów jest założenie aparatu stałego. Proces leczenia w zależności od stopnia rozwoju wad zębów trwa od kilku do kilkunastu miesięcy.

Dziś już nikt się nie wstydzi aparatu ortodontycznego. Najbardziej popularny jest tradycyjny aparat metalowy, ale ortodonta może nam zaproponować aparat wykonany z nowoczesnych materiałów, który jest znacznie mniej widoczny, oraz aparaty: porcelanowe, przezroczyste.

Dzięki aparatom stałym można ustawić zęby tak, jak planujemy. Jest możliwość przesunięcia całego zęba, możemy też odwrócić go wokół własnej osi.

Aby osiągnąć zamierzony efekt, potrzebny jest tylko czas oraz wyobraźnia i wiedza lekarza. Za pomocą aparatu stałego leczy się praktycznie każdą wadę, a leczenie jest mniej zależne od współpracy z pacjentem.
Aparat ortodontyczny stały można założyć, kiedy dziecko ma wszystkie stałe zęby. Nie ma natomiast określonej górnej granicy wieku, leczeniu ortodontycznemu mogą poddać się również seniorzy jeżeli nie stwierdzono przeciwwskazań zdrowotnych. Jeśli pacjent ma wszystkie zęby wyleczone, a kość jest w dobry stanie - można korygować wady zgryzu bez względu na wiek seniora.

Dlaczego leczenie ortodontyczne jest tak ważneOrtodonci przestrzegają, ładny uśmiech to jednak kwestia nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna. Niewłaściwe ułożenie zębów jest przyczyną wielu chorób, np. próchnicy. Gdy zęby są za bardzo stłoczone, oczyszczanie ich z pozostałości jedzenia jest utrudnione. Bardzo często dochodzi też do szybkiego ścierania się zębów, a to prowadzi do ich nadwrażliwości.

Zdarzają się pacjenci wymagający leczenia ortodontyczno-protetycznego. Ortodoncja jest w ich przypadku etapem przygotowawczym do późniejszego leczenia protetycznego. Ale najpierw jama ustna musi być wysprzątana, osad i kamień z zębów usunięty, próchnica i zapalenie dziąseł wyleczone. Równie ważne jest to, żeby pacjent został zmotywowany do regularnego i dokładnego czyszczenia zębów, bo w aparacie będzie to znacznie trudniejsze, choć bezwzględnie konieczne.

Zalecenia dla pacjentów po założeniu aparatu ortodontycznego stałegoGdy pacjent ma założony aparat ortodontyczny stały, aby osiągnąć zamierzony efekt leczenia, konieczna jest ścisła współpraca pacjenta z ortodontą. Pacjent powinien przestrzegać następujących zasad:

  • należy pamięta o codziennej higienie, trzeba stosować specjalną szczotkę do mycia zębów oraz specjalną nitkę do ich czyszczenia,

  • należy stosować odpowiednie płyny do płukania jamy ustnej, bardzo dobrym urządzeniem, pozwalającym dopełnić mycie zębów szczotką jest irygator, który służyć może również po zdjęciu aparatu ortodontycznego,

  • należy wystrzegać się słodyczy, zwłaszcza ciągnących i klejących cukierków oraz gum do żucia i napojów gazowanych,

  • należy unikać gryzienia twardych pokarmów, marchew lub jabłko lepiej jeść pokrojone na mała kawałki,

  • należy bezwzględnie przestrzegać terminów wizyt kontrolnych.


Klinika Piaskowa6 serdecznie zaprasza dzieci, dorosłych i młodzież.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl