Leczenie zębów pod narkozą

MEDserwis.pl >Leczenie zębów pod narkozą

Leczenie zębów pod narkozą

Leczenie zębów pod narkozą
Nowoczesne kliniki stomatologiczne oferują coraz więcej udogodnień zapewniających pacjentom maksymalny komfort w trakcie przeprowadzanych zabiegów. Jednym z ciekawszych jest leczenie pod narkozą.

To opcja dostępna dla wszystkich pacjentów, małych i dużych, zwłaszcza cierpiących na dentofobię i przez to panicznie bojących się długich, skomplikowanych i inwazyjnych zabiegów dentystycznych.

https://www.implantsystem.pl/ - Łączniki i bazy z przekierowaniem Cad-Cam – kompatybilne z systemami znanych marek

Jak wygląda leczenie pod narkozą?Leczenie pod narkozą nie zawsze wygląda tak samo. Wszystko zależy od tego, czy procedurę przeprowadza dentysta dla dzieci, czy dentysta dla dorosłych. Dentysta dla dzieci przygotowuje małego pacjenta do zabiegu poddając go najpierw sedacji, czyli działaniu gazu rozweselającego, ponieważ podanie znieczulenia ogólnego wiąże się z założeniem wenflonu, a dzieci przecież boją się igieł. Dorośli z reguły nie potrzebują dodatkowego środka uspokajającego, dlatego jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań, od razu zakłada się im wenflon, przez który następnie dożylnie aplikowane są ogólnoustrojowe leki znieczulające. Zarówno wprowadzaniem pacjenta w stan narkozy, jak i wybudzaniem go z niej zajmuje się anestezjolog. Do jego zadań należy także przeprowadzanie badań kontrolnych w celu kwalifikacji pacjenta do leczenia pod narkozą oraz monitorowanie działania leków znieczulających przez cały czas trwania zabiegu stomatologicznego.

Kiedy warto sięgnąć po narkozę?Ponieważ procedury związane z zastosowaniem narkozy znacznie wydłużają proces leczenia zębów, z reguły odradza się ją pacjentom, zamiast tego proponując alternatywę w postaci sedacji. Zdarzają się jednak takie sytuacje, kiedy znieczulenie ogólne okazuje się koniecznością. Jednym z bezwzględnych wskazań do jego zastosowania jest wspomniana wcześniej dentofobia, innym – odporność na znieczulenie nasiękowe. Narkoza jest koniecznością także w przypadku pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi, którym choroba nie pozwala na długie pozostawanie w nieruchomej pozycji. Więcej o znieczuleniu ogólnym, jego wadach i zaletach, wskazaniach i przeciwwskazaniach oraz o tym, jak się do niego przygotować, możesz dowiedzieć się na stronie declinic.pl. Zachęcamy do lektury.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl
Array ( [t] => 14 [id_t] => 10429 )