Jakie ćwiczenia warto wykonywać przy cieśni nadgarstka?

MEDserwis.pl >Jakie ćwiczenia warto wykonywać przy cieśni nadgarstka?

Jakie ćwiczenia warto wykonywać przy cieśni nadgarstka?

Jakie ćwiczenia warto wykonywać przy cieśni nadgarstka?

W przypadku zespołu cieśni nadgarstka charakterystyczne może być uczucie mrowienia i drętwienia w placach. Towarzyszyć mogą temu również dolegliwości bólowe, nasilające się przede wszystkim nocą, co niestety mocno utrudnia zaśnięcie. Trudności pojawiają się przy wykonywaniu prostych czynności dnia codziennego typu przygotowanie jedzenia, złapanie naczynia. Warto jak najszybciej wdrożyć odpowiednie ćwiczenia, aby poczuć ulgę i zniwelować objawy zespołu cieśni nadgarstka.


Zdiagnozowany zespół cieśni nadgarstka i co dalej?


W przypadku wystąpienia objawów zespołu cieśni nadgarstka udaj się jak najszybciej do specjalisty w celu postawienia trafnej diagnozy i wdrożenia skutecznego leczenia. Zostanie przeprowadzony z Tobą dokładny wywiad lekarski, następnie specjalista obejrzy kończyny i wykona odpowiednie badania. Przeprowadzi również testy funkcjonalne, aby potwierdzić, że za wystąpienie objawów rzeczywiście odpowiada ucisk nerwu w kanale nadgarstka.


Leczenie zespołu cieśni nadgarstka opiera się głównie na fizjoterapii, która pozwala na zniwelowanie napięcia w tkankach, zniwelowanie bólu i parestezji. Odpowiednimi ćwiczeniami można wzmocnić mięśnie dłoni i przywrócić sprawność kończynie. Często polecane mogą być masaże, fizykoterapia, rolowanie przedramienia i dłoni, taping rehabilitacyjny.


Co pomoże w przypadku zespołu cieśni nadgarstka?


Jeśli borykasz się z zespołem cieśni nadgarstka, to warto wyposażyć się w ściskacze do rąk. Są to proste i wygodne w obsłudze akcesoria do ćwiczeń, dzięki którym możesz wykonywać w domu rehabilitację dłoni, usprawnić krążenie, zmniejszyć dolegliwości bólowe. Ściskacz poleca się przy przeciążonym nadgarstku, łokciu tenisisty, urazach dłoni itd.


Przydatne są także specjalne piłeczki i duoball’e służące do masowania. W sprzedaży znajdują się też rollery do masażu, które generują rozluźniające wibracje. Warto regularnie korzystać z zabiegów fizykalnych w postaci klasycznego masażu leczniczego dłoni i nadgarstka oraz masażu funkcyjnego mięśni przedramienia. Bardzo pomaga masaż tkanek głębokich.


Jakie ćwiczenia są polecane na cieśń nadgarstka?


Na co dzień można wykonywać rozmaite ćwiczenia, które zmniejszają nieprzyjemne dolegliwości związane z zespołem cieśni nadgarstka. Bardzo ważne jest to, aby wykonywać je regularnie. Najlepiej kilka razy dziennie. Pomaga podnoszenie rąk do góry, po zaciśnięcie pięści i rozsuwanie palców. Możesz też wyciągać ręce do przodu, po czym obracać ramionami zarówno na boki, jak i do środka.


Kolejną propozycją gimnastyki dla rąk jest ich połączenie przed klatką piersiową, następnie naciskanie palcami na końce palców. Pomocne jest zgięcie rąk i mocne zaciskanie palców, naprzemiennie z ich rozluźnianiem. Strząsaj dłonie w powietrzu, podnosząc ramiona w górę, po czym spuszczaj je w dół. Połóż rękę na stole i wyprostuj ją w łokciu. Następnie oprzyj na nim część grzbietowa dłoni i chwyć piłkę. Mając ją w dłoni, powoli zginaj nadgarstek. Pamiętaj o tym, aby ćwiczenia zawsze powtarzać kilkakrotnie.



Artykuł sponsorowany

 

Aktualności

Klinika Leczenia Jąkania zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dni Otwarte dla osób jąkających w Krakowie. więcej

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

Skuteczna Terapia JÄ…kania

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl