Jak skutecznie pozbyć się owłosienia?

MEDserwis.pl >Jak skutecznie pozbyć się owłosienia?

Jak skutecznie pozbyć się owłosienia?

Nogi, twarz, plecy, pachy, okolice bikini - dla wielu osób te miejsca powinny być pozbawione owłosienia. Konwencjonalne metody depilacji, czyli pasta cukrowa, wosk czy też golenie, nie przynoszą trwałych rezultatów, a w wypadku wrażliwej skóry mogą wyrządzić więcej szkód, aniżeli korzyści. Rozwiązaniem, które każdego roku cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród Pań, ale również Panów, jest poddanie się depilacji laserowej. Laserowe usunięcie włosków, stanowi gwarancję szybkich i trwałych rezultatów depilacji, bez ryzyka alergii, bólu czy podrażnień.


Na czym polega zabieg usuwania owłosienia laserem?


Usuwanie owłosienia laserem jest zabiegiem, w którym wykorzystywane są różnorodne urządzenia, między innymi IPL, laser diodowy albo laser aleksandrytowy. Ten pierwszy, nie jest tak naprawdę laserem. Zabiegi z użyciem IPL, są znacznie mniej komfortowe, aniżeli te z wykorzystaniem lasera. Obecnie jednym spośród najbardziej skutecznych laserów na rynku, jest laser diodowy. Wiązka światła takiego lasera, może osiągnąć ponad 800 nm. Wnika bez problemu w głębokie warstwy naskórka i umożliwia skuteczne usuwanie owłosienia. To z tego względu zabiegi z zastosowaniem lasera diodowego, odznaczają się bardzo dobrymi rezultatami.


Jak przebiega i czy jest bolesne usuwanie owłosienia laserem?


Zabieg trwa zwykle 5-30 minut, zależnie od miejsca na ciele, które ma zostać poddane depilacji. Kosmetolog przykłada urządzenie do naszej skóry i emituje światło lasera punkt za punktem, tak żeby zabieg został przeprowadzony bardzo skrupulatnie. Depilację laserową należy powtarzać co 4-10 tygodni. Najlepsze rozwiązanie, to poddanie się czterem (maksymalnie sześciu) zabiegom. W większości przypadków depilacja laserowa, nie będzie zbyt bolesna. Osoby odznaczające się niskim progiem bólu odczuwać mogą delikatny dyskomfort, którego przyczyną jest emisja energii z głowicy lasera albo pieczenie powierzchni skóry.


Skuteczność usuwania owłosienia laserem


Zasada działania wszystkich urządzeń do depilacji laserowej jest identyczna, niemniej jednak rezultaty mogą być różne. Wpływa na to różnorodna długość zastosowanej fali. Melanina obecna we włosach wchłania wiązkę światła, która pochodzi z lasera. Na skutek tego uszkodzeniu ulegają komórki oraz mieszki, które są wykorzystywane w procesie odrastania włosów. Zabieg umożliwia trwałe pozbywanie się włosów, w których obecna jest właściwa ilość melaniny. To z tego względu najlepsze rezultaty osiągać mogą osoby mające grube, ciemne włoski. Zanim zdecydujemy się na poddanie zabiegowi laserowego usuwania owłosienia, musimy przez pewien czas unikać promieni słonecznych, nie używać kremów nawilżających czy kremów do opalania w dzień zabiegu. Nie można także depilować ciała z użyciem depilatora albo wosku na około miesiąc przed zabiegiem. Dzień przed zabiegiem, wskazane jest natomiast usunięcie włosków z wybranej partii za pomocą zwykłej maszynki. 


Czy usuwanie owłosienia może być nieskuteczne?


Osoby mające jasne owłosienie nierzadko obawiają się, iż depilacja laserowa w ich przypadku nie przyniesie efektów. U osób z jasnymi włosami, o znajdujących się głęboko w skórze, grubych włosach depilacja laserowa jest jak najbardziej możliwa i przyniesie trwałe rezultaty, niemniej jednak będzie wymagać większej ilości zabiegów oraz użycia silnego lasera. Depilacja laserowa może nie być skuteczna, kiedy włosy nie posiadają naturalnego barwnika ze względu na różne zaburzenia, jak również w wypadku siwych już włosów.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Skuteczne usuwanie blizn sposobami domowymi więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl