Implanty zębów Warszawa - DENTIS Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna

MEDserwis.pl >Implanty zębów Warszawa - DENTIS Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna

Implanty zębów Warszawa - DENTIS Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna

DENTIS implanty zębów

Braki w uzębieniu, zwłaszcza w przednim odcinku szczęki, stanowią dla wielu osób istotny problem natury estetycznej, zdrowotnej, a nawet psychologicznej i społecznej. Zdrowe zęby i piękny uśmiech, to ogromny atut w życiu prywatnym i zawodowym. W skutecznym rozwiązaniu tych problemów z pomocą przyszła nowoczesna stomatologia oferując nam implanty zębowe, które wyglądają jak naturalne zęby i w pełni mogą je zastąpić.


Zabieg wszczepienia implantów pozwala nie tylko uzupełnić brakujące zęby, ale również zatrzymać proces zaniku kości w szczęce, który odbija się na estetyce całej twarzy powodując m.in. zapadanie się policzków i zniekształcenie profilu twarzy . Zabieg wszczepienia implantów zębów najlepiej przeprowadzić w krótkim okresie czasie po ekstrakcji zęba zanim pogorszą się warunki kostne, a sąsiadujące z luką zęby zaczną się przemieszczać.Co to jest implant zęba?


Implant stomatologiczny składa się z trzech części: śruby, łącznika i korony protetycznej. Niewielka tytanowa śruba o długości od 8 do 16 mm umieszczana chirurgicznie w kościach szczęki spełnia rolę korzenia zęba tworząc tzw. podbudowę na której osadzona zostanie korona zęba. W zależności od potrzeby pacjenta możemy odtwarzać korony zęba, mosty i protezy. Dzięki zastosowaniu tytanu implanty zębów są całkowicie akceptowane przez ludzki organizm i nie powodują reakcji alergicznych.


Jak wygląda zabieg wszczepienia implantów?


Wszczepienie implantu to precyzyjny, bezbolesny zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym polegający na precyzyjnym umieszczeniu implantu w odpowiednim położeniu w kości. Zabieg wykonywany jest z użyciem specjalnego mikroskopu trwa ok. 30 minut i ma ukształtować dziąsło do przyszłej pracy protetycznej, która polega na osadzeniu na implancie korony, mostu lub innych uzupełnień protetycznych w zależności od sytuacji klinicznej. Uzupełnienia oparte na implantach pozwalają na uzyskanie bardzo dobrego efektu estetycznego i skutecznego odtworzenia czynności żucia. Warto pamiętać, że implanty stanowią zdecydowanie najlepsze rozwiązanie uzupełnienia luk w uzębieniu, zapewniają pacjentowi trwały wynik leczenia, a komfort użytkowania sprawia, że są w stanie całkowicie zastąpić uzębienie naturalne.


Zalety wszczepienia implantów


Implanty są popularną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Istotną zaletą implantów jest fakt, że przywracają funkcję naturalnego uzębienia, bo odczuwamy je jak zęby własne. Implanty redukują potrzebę szlifowania sąsiednich zębów i minimalizują zanik kości w szczęce. Implanty zębowe wyglądają jak naturalne zęby i i gwarantują zachowanie znakomitego, odpowiedniego do wieku pacjenta wyglądu twarzy.


Czy są jakieś przeciwwskazania do wszczepienia implantów?


Przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów może być zaawansowana cukrzyca, choroby nowotworowe, choroby przyzębia, alergia, nadciśnienie, choroby krwi, reumatyzm, osteoporoza. Osoby palące papierosy i nadużywające alkohol także nie mogą poddać się zabiegowi wszczepienia implantów. Ponadto dzieci i młodzież, u których rozwój kości jeszcze się nie zakończył również nie mogą mieć przeprowadzonej implantacji. Przed każdym zabiegiem lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad i przeprowadza niezbędną diagnostykę obrazową, dopiero wtedy decyduje o tym, czy pacjentowi można wszczepić implanty.DENTIS Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna - zapraszamy Państwa na konsultacje i zabiegi wszczepienia implantów zębów. Gwarantujemy wszystkim piękny uśmiech, najwyższą jakość i bezpieczeństwo świadczonych usług. Umawianie wizyt tel. 22 898 34 66, kom. 607 505 403

 

Aktualności

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl