Dlaczego warto zdecydować się na zabieg mezoterapii?

MEDserwis.pl >Dlaczego warto zdecydować się na zabieg mezoterapii?

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg mezoterapii?

mezoterapia

Każdy z nas pragnie czuć się atrakcyjny. Niestety biologia naszego gatunku sprawia, że w pewnym wieku na naszych ciałach zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia. Z czasem stają się one coraz wyraźniejsze, negatywnie odbijając się na naszym samopoczuciu. Co można zrobić w takiej sytuacji? Jednym z pomysłów jest zdecydowanie się na zabieg mezoterapii? Czym on właściwie jest i dlaczego warto się jemu poddać?

Na czym polega mezoterapia?


Mezoterapia jest metodą stosowaną w medycynie estetycznej, której zadaniem jest odżywienie i rewitalizacja skóry twarzy oraz pozostałych części ciała. Takie efekty zostają osiągnięte dzięki doskórnemu podawaniu substancji aktywnych o właściwościach stymulujących i regenerujących.


Istnieją dwie zasadnicze techniki mezoterapii: igłowa i bezigłowa. Pierwsza polega na wprowadzaniu do tkanki odpowiednich związków za pomocą urządzenia wyposażonego w igły, którymi nakłuwa się skórę pacjenta. Druga wykorzystuje natomiast sprzęt emitujący impulsy elektryczne, który zmienia przepuszczalność tkanek skóry, ułatwiając dostawanie się do nich odpowiednich substancji. Dobra wiadomość? Obie techniki są właściwie bezbolesne!


zabieg mezoterapii

Więcej informacji znajdziesz na https://drmarcinnowak.pl/oferta/mezoterapia-iglowa/Mezoterapia i jej wpływ na ciało


Jakich efektów można spodziewać się po udanym zabiegu? Najważniejsze z nich to ujędrnienie skóry, poprawa jej kondycji oraz wyraźne odmłodzenie. Konkretny charakter rezultatów będzie zależał od wstrzykiwanej substancji. Obecnie najczęściej można spotkać się z preparatami na bazie: kwasu hialuronowego (usieciowanego lub nie), kolagenu, botoksu lub osocza bogatopłytkowego, które mają nieco odmienne właściwości. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze warto zapytać specjalistę z profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej.


Warto także wiedzieć, że aby móc cieszyć się trwałymi rezultatami, zabieg mezoterapii trzeba co jakiś czas powtarzać.


Wspaniale jest czuć się dobrze we własnym ciele


Skuteczna mezoterapia to nie tylko świetny wygląd – niezwykle ważny jest także inny aspekt poddania się tego rodzaju zabiegowi. Mowa tu o samopoczuciu, które po uzyskaniu konkretnych rezultatów może ulec znacznej poprawie. Dzięki terapii wzrasta także pewność siebie i poczucie własnej wartości. Chociaż może wydawać się to powierzchowne, to w rzeczywistości kwestia ta jest zupełnie uzasadniona – wzrok jest przecież najważniejszym zmysłem człowieka i to dzięki niemu jesteśmy w stanie oceniać różne sytuacje czy innych ludzi.


Oddaj się w ręce profesjonalistów


W pewnym sensie zabieg mezoterapii można potraktować jako relaks, podczas którego mamy szansę oddać się w pewne ręce specjalistów. Z pewnością można przyznać, że dbanie o swoje piękno leżąc, to jedna z najlepszych propozycji na wieczór po długim dniu w pracy czy część weekendu.


Wizyta w gabinecie medycyny estetycznej jest więc świetną alternatywą dla samodzielnych starań o fantastyczny wygląd, które często wymagają niemałego zaangażowania. Nie można także zapominać, ze sposoby w formie kosmetyków mogą być bardzo drogie, sumarycznie dorównując nawet zabiegom wykonywanym w profesjonalnych klinikach.


Podsumowanie


Mezoterapia to zabieg, który pozwala wydobyć z doświadczonej życiowo skóry to, co najpiękniejsze, przy stosunkowo niskim nakładzie czasu i środków finansowych. Poddanie się terapii wpływa także pozytywnie na samopoczucie, co w rzeczywistości ma niemałe znaczenie dla satysfakcji z życia.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl