Czym wyróżniają się najlepsze marki dermokosmetyków?

MEDserwis.pl >Czym wyróżniają się najlepsze marki dermokosmetyków?

Czym wyróżniają się najlepsze marki dermokosmetyków?

Czym wyróżniają się najlepsze marki dermokosmetyków?

Skąd się wzięła nazwa “dermokosmetyk”? Sprawa jest niezwykle prosta. Słowo to powstało bowiem z połączenia słów “kosmetyk” oraz “farmaceutyk”. Pierwszy z tych produktów odpowiada za upiększanie i pielęgnację naszego ciała, drugi - jest lekiem dbającym o nasz organizm. Każdy producent dermokosmetyków musi więc zadbać o to, by jego preparaty zawierały takie wysokiej jakości, aktywne biologicznie składniki, które mają dbać nie tylko o piękno, ale zarazem też o zdrowie. W drogeriach i aptekach spotkamy jednak bardzo różne marki dermokosmetyków. Którą z nich wybrać by mieć pewność skuteczności działania produktu?


Producenci dermokosmetyków - tak znajdziesz najlepszego


Wszystkie sprawdzone firmy produkujące dermokosmetyki przede wszystkim muszą posiadać certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo i skuteczność działania ich produktów. Informacje ich dotyczące zamieszczone są często już na samym opakowaniu artykułu - to bowiem coś, czym każda marka chce się zdecydowanie chwalić. W niektórych przypadkach takie treści umieszczane są także w ulotkach.


Co więcej, dermokosmetyki marki o wysokiej jakości będą zazwyczaj wyróżniały się także naturalnym składem, wolnym od sztucznych substancji mogących źle wpływać na nasze organizmy. Zioła, olejki eteryczne, owoce, naturalne kwasy, wyciągi z kwiatów, kawa - to tylko niektóre z pozycji na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Zdecydowane NIE powiedzmy natomiast konserwantom czy sztucznym substancjom zapachowym.


Zarówno zagraniczne, jak i polskie marki dermokosmetyków bardzo często szczycą się tym, że ich produkty posiadają właściwości hipoalergiczne. Podczas korzystania z nich nie dochodzi więc do ryzyka podrażnień skóry, wywołania na niej odczynów alergicznych. Jest to ważne zwłaszcza dla osób posiadających delikatną, bardzo wrażliwą cerę.


Niestety, musimy również zaznaczyć, że dobre dermokosmetyki często nie są tanie. Każdy producent kosmetyków do stóp który stawia na wysokiej klasy kosmetyki dermatologiczne i nie oszczędza na składnikach używanych do ich stworzenia szacuje odpowiednio koszt wytworzonych specyfików tak, by nie stracić na sprzedaży artykułów. Musimy więc być przygotowani na to, że dermokosmetyki firmy wysokiej jakości to zawsze większy wydatek niż podstawowe kosmetyki popularnych, drogeryjnych marek.


Na ostateczną cenę wpływa także to, że dermokosmetyki producent zazwyczaj bada o wiele dokładniej niż dzieje się to w przypadku zwykłych kosmetyków. Skoro produkty mają mieć działanie lecznicze, muszą być poddane sprawdzeniu przez właściwych ekspertów wykonujących odpowiednie analizy. Bez tego nie mielibyśmy pewności tego, że produkt ma odpowiednie działanie.

 

Aktualności

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl