Bezpieczne i skuteczne metody przeszczepu włosów

MEDserwis.pl >Bezpieczne i skuteczne metody przeszczepu włosów

Bezpieczne i skuteczne metody przeszczepu włosów

Bezpieczne i skuteczne metody przeszczepu włosów
Piękna fryzura dodaje nam uroku, a gęste i zdrowe włosy są oznaką młodości i witalności. Niestety nie każdy może pochwalić się naturalną, bujną fryzurą. Zakola, wysokie czoło, wyraźnie rzednąca grzywka to problemy, z którymi boryka się większość mężczyzn. Wielu z nich nie przyznaje się, że łysienie wywołuje u nich negatywne emocje dotyczące ich wyglądu zewnętrznego, dlatego starają się z tymi problemami uporać i decydują się na przeszczep włosów. Jednak nie tylko panowie mają problemy z nadmiernym wypadaniem włosów. Wiele kobiet odwiedza gabinety medycyny estetycznej, aby poprawić gęstość swoich fryzur, skorygować braki czy zmienić linię naturalnego przebiegu linii włosów. Wśród pacjentów decydujących się na przeszczep włosów są też osoby, które chcą przykryć szpecące blizny lub uzupełnić braki włosów spowodowane przebytymi chorobami.

Jakie metody przeszczepu włosów są stosowane?

Obecnie gabinety medycyny estetycznej, najczęściej oferują trzy metody przeszczepu włosów. Są to metody FUT, FUE i BHT. Metoda FUT (follicular unit transplantation), nazywana również STRIP, polega na pozyskaniu mieszków włosowych, poprzez wycięcie paska owłosionej skóry z mało widocznego fragmentu głowy, a następnie pocięciu go na miniaturowe fragmenty, które są wszczepiane w pożądanych miejscach. Minusem tej metody mogą być powstałe w miejscach pobrań blizny i dłuższa rekonwalescencja.

Najnowszą metodą, najmniej inwazyjną i nie pozostawiającą widocznych śladów po zabiegu jest metoda przeszczepu włosów FUE (follicular unit extraction), która jest udoskonaloną metodą FUT. Zabieg polega na pobraniu za pomocą specjalnej igły o średnicy 0,8 -1,0mm zespołów mieszków włosowych, po czym wszczepienie ich we właściwe miejsca. Zabieg jest wprawdzie czasochłonny, ale jednocześnie znacznie mniej inwazyjny niż zabieg przeprowadzony metodą FUT. Metoda przeszczepu FUE nie wymaga użycia skalpela ani szycia skóry, dlatego można skrócić czas rekonwalescencji.
Metoda BHT, jest stosowana częściej u mężczyzn i różni się od wcześniejszych tym, że próbka włosów do przeszczepu pobierana jest z innych miejsc niż głowa (plecy, broda, klatka piersiowa).Przeszczep włosów metodą FUE

Kiedy decydujemy się na przeszczep włosów, ważne są dla nas nie tylko wizualne efekty kuracji, ale również sam przebieg przeszczepu, rekonwalescencja i niepożądane efekty jakie zabieg może przynieść. Podczas zastosowania metody STRIP, pacjent musi liczyć się z możliwością powstania blizny. Nie będzie ona oczywiście dużych rozmiarów, ale w miejscu pobrania powstaje cienki pasek, który trzeba zszyć. Metoda FUE, jest o wiele mniej inwazyjna. Dzięki zastosowaniu igły, ewentualne blizny są mikroskopijnych rozmiarów, rozsiane punktowo po całej skórze głowy, ponadto lekarz ma możliwość wyboru najbardziej rokujących mieszków włosowych. Minusem tego zabiegu może być czas, w jakim przeszczep jest wykonywany. Trwa to zazwyczaj od 2 do 4 godzin, w zależności od skomplikowania zabiegu i oczekiwanych rezultatów. Ważne jest natomiast to, że bezpośrednio po wykonanym przeszczepie włosów metodą FUE, pacjent może opuścić gabinet bez dodatkowego pobytu rekonwalescencyjnego. W miejscach bezpośredniej ingerencji lekarza nałożona zostaje maść, a pacjent otrzymuje środki higieniczne i pielęgnacyjne do stosowania w domu. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego oraz użyciu specjalnej cienkiej igły zamiast skalpela, zabieg jest mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny.

Efekty przeszczepu włosów metodą FUE

Pacjent bezpośrednio po zabiegu może powrócić do codziennej aktywności, wprawdzie całkowite wygojenie następuje w ciągu maksymalnie dwóch tygodni, jednak najczęściej już po tygodniu skóra głowy wraca do stanu sprzed zabiegu. W okresie rekonwalescencji trzeba szczególnie uważać na miejsca przeszczepu, należy ściśle stosować się do zaleceń lekarskich, dbać o higienę skóry i nie narażać jej na uszkodzenia i silne zbrudzenia, które mogą spowodować uszkodzenie delikatnych mieszków włosowych. Czasami w pierwszych dwóch miesiącach po przeszczepie metodą FUE można zauważyć wypadanie włosów, ale jest to proces naturalny i nie powinien budzić niepokoju. Wizualne efekty zagęszczenia obserwujemy po około 4 miesiącach od przeszczepu. Proces odrastania włosów jest długotrwały (pełen rezultat - zazwyczaj około roku), jednak stopniowe wzrastanie i zagęszczanie się włosów dają doskonałe efekty, pozwalając ponownie cieszyć się naturalną i bujną fryzurą.

Jeżeli chcesz szybko i skutecznie pokonać łysienie nie zwlekaj, umów się na konsultację ze specjalistami w OT.CO Clinic w Warszawie.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl