Aksamitne dłonie i szyja pod lupą

lekarze specjaliści >Aksamitne dłonie i szyja pod lupą

Aksamitne dłonie i szyja pod lupą

serwismen.pl Na pytania odpowiadała:
lek. dent. Marta Zinkow
lekarz medycyny estetycznej
specjalista protetyki stomatologicznej
Aspalia Centrum Medycyny Estetycznej w Krakowie
„Pokaż mi swoje dłonie i szyję, a powiem Ci, ile masz lat.” To prawda, dłonie i szyja są nie tylko doskonałą wizytówką, ale również metryką każdej kobiety. Zadbanie o samą twarz już nie wystarczy. To tak, jakby ubrać piękną suknię i zapomnieć o dodatkach: butach, torebce…

Dlaczego skóra dłoni szybciej się starzeje?

Skóra dłoni starzeje się najszybciej, ponieważ jest wyjątkowo cienka i pozbawiona gruczołów łojowych. Szybko w związku z tym wysycha, jest podrażniona i zaczerwieniona. Niewielka ilość tkanki tłuszczowej, która z wiekiem maleje, sprawia, że na rękach uwidaczniają się żyłki i ścięgna, co tworzy potocznie zwany wygląd "żylastych" lub "kościstych" dłoni. Z czasem do tych problemów dochodzi również spadek elastyczności i jędrności. Wynika to z faktu, że włókna kolagenu i elastyny ubywa z roku na rok i przestają pełnić prawidłowo rolę rusztowania skóry.
Dodatkowo podlegają ciągłej ekspozycji na słońce, a promienie UV znacznie przyspieszają proces fotostarzenia się skóry. Codzienna praca i czynności domowe tj. sprzątanie, zmywanie są kolejnym czynnikiem, który sprawia, że skóra dłoni może być w złej kondycji, wyglądać nieestetycznie i postarzać nas o dobrych kilka lat.

Szyja i naturalne naszyjniki?

„Naszyjniki Wenus” to bolączka kobiet. Poziome bruzdy szyi mogą się już pojawiać po 35 r.ż., a najczęściej zauważamy je po 40 r.ż., kiedy są wyraźnie zaznaczone i domowymi sposobami nie możemy się już ich pozbyć.

Jak można odwrócić czas?

Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej i regeneracyjnej, które z powodzeniem pomogą odzyskać dłoniom i szyi naturalny ich wygląd, polepszą jakość ich skóry. Można zastosować osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy, wykonać mezoterapię igłową lub mikroigłową, peelingi medyczne, karboksyterapię z wykorzystaniem urządzenia posiadającego efekt termiczny Reology 2, zabieg fotoodmładzania IPL Harmony i laseroterapię z laserem frakcyjnym Emerge. Wybór oczywiście uzależniony jest od kondycji skóry i wieku pacjenta

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl