Polskie Towarzystwo Lekarskie

MEDserwis.pl >Polskie Towarzystwo Lekarskie

Polskie Towarzystwo Lekarskiecheck

Polskie Towarzystwo Lekarskie

adres:ul. Mokotowska 46/12, Warszawa

telefon:603 28 86 99

www:http://www.ptl.org.pl

 www.ptl.medserwis.pl

e-mail:ptl@interia.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Informacje dodatkoweic_i

Współpraca Międzynarodowa

Polskie Towarzystwo Lekarskie nawiązało liczne kontakty zagraniczne oraz utrzymuje bliskie kontakty z licznym organizacjami lekarskimi w Europie i na świecie. Szczególnie bliskie kontakty nawiązano z polskimi lekarzami z USA (Polish Medical Alliance z Chicago), Wielkiej Brytanii, Szwecji i Francji. Nawiązano również kontakty z lekarzami polskiego pochodzenia zamieszkałymi w Niemczech, Izraelu, Republice Południowej Afryki, Australii i Kanadzie.Od chwili normalizacji stosunków w Rzeczypospolitej Polsiej i demokratycznych przemian zachodzących w naszym kraju - zawiązano serdeczne stosunki z lekarzami z Litwy, Łotwy, Białorusi i Ukrainy. Wyrazem dążeń PTL do stałych, bliskich kontaktów z lekarzami polskiego pochodzenia rozsianych po całym świecie jest organizacja Pierwszego Światowego Kongresu Polonii Medycznej w czerwcu 1991 roku w Częstochowie. Statut PTL zezwala na członkostwo lekarzy zagranicznych co jeszcze bardziej ułatwia nawiązywanie kontaktów naukowych, zawodowych i przyjacielskich.

W maju 1991 roku PTL podpisało porozumienie o współpracy z Izbą Lekarską w Niemczech (z inicjatywy PTL porozumienie to podpisała w tym samym czasie Naczelna Izba Lekarska), Fińskim Towarzystwem Lekarskim oraz ze Stowarzyszeniem Lekarzy Kanadjskich i innych.

Szczególną rolę w zbliżaniu Lekarzy - Polaków pracujących na całym świecie pełni Sejmik Lekarzy Polonijnych ułatwiający wymianę naukową, opiekę nad stypendystami, wymianę wakacyjną lekarzy i ich dzieci itd. Pierwszy Sejmik miał miejsce w czasie I światowego Kongresu Polonii Medycznej w Częstochowie gdzie mieści się stałe biuro ułatwiające kontakty lekarzom polskim z całego świata.

Od 1990 roku Polskie Towarzystwo Lekarskie jest członkiem Światowego Stowarzyszenia Lekarzy (World Medical Ass.). Od 1989 roku PTL bierze udział w naradach Europejskiego Biura Światowej Organizacji Zdrowia organizowanych co roku, a grupujących przedstawicieli wszystkich większych towarzystw i organizacji europejskich lekarzy.

W czerwcu 1989 roku z inicjatywy PTL i organizacji niemieckiej Hartmannbund utworzono wspólne polsko-niemieckie Towarzystwo Współpracy Lekarzy. Siedzibą Towarzystwa jest jednocześnie Bonn i Warszawa, a Towarzystwo grupuje po każdej ze stron 20 działających na rzecz zbliżenia medycyny polskiej i niemickiej. Między innymi wraz z PTL Towarzystwo ułatwia wyjazdy szkoleniowe do RFN młodym lekarzom w ramach organizacji Care Deutschland, a w Polsce prowadziło ponad 150 konferencji naukowo-szkoleniowych z udziałem wykładowców zapraszanych z Niemiec.

Aktualności

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl