Wybielanie zębów - czy warto się zdecydować?

MEDserwis.pl >Wybielanie zębów - czy warto się zdecydować?

Wybielanie zębów - czy warto się zdecydować?

wybielanie zębów
Dbanie o zęby przejawia się nie tylko w skrupulatnym przestrzeganiu higieny jamy ustnej, ale także w regularnych wizytach w gabinetach dentystycznych. Nawet jednak to może okazać się niewystarczające, aby nasze zęby były śnieżnobiałe. Kolor uzębienia uzależniony jest od wielu kwestii, ale niemal zawsze można wybielić zęby. Pytanie tylko, czy warto to zrobić?


Dlaczego zęby żółkną?


Nie każdy ma białe zęby. Istnieją setki odcieni uzębienia, a niekoniecznie trzeba się przy tym poruszać wyłącznie w odcieniach bieli. Jeśli na zębach pojawia się osad, płytka nazębna oraz kamień, zęby stają się coraz bardziej żółte. Przebarwienia na zębach mogą wynikać z uszczerbków szkliwa, jak i z prowadzenia diety bogatej w węglowodany czy produkty silnie barwiące, jak kawa i mocna herbata.


Pod względem fizjologicznym kolor zębów wynika z tego, czy zachowana jest u pacjenta równowaga pomiędzy przeziernością szkliwa a nasyceniem barwy zębiny. Zębina, czyli warstwa zęba znajdująca się pod szkliwem, ma charakterystyczny żółty odcień. Dlatego im grubsze jest szkliwo, tym zęby są bardziej białe. Kolor zębiny prześwieca przez szkliwo. Jeśli nie jest ono cienkie i ma niski stopień przezierności, wówczas zęby są niemal śnieżnobiałe. Lekko żółtawy odcień to nie problem - szybko można go wybielić.


Zabieg wybielania zębów


Istnieje wiele metod wybielania zębów, czyli rozjaśniania ich koloru. Zanim jednak taki zabieg zostanie przeprowadzony, dentysta ocenia kolor jego zębów, czyści je z zalegającego kamienia nazębnego i płytki nazębnej. Profesjonalną procedurę wybielania zębów powinien przeprowadzić stomatolog.


Na przykład wybielanie zębów w klinice Supradent Warszawa polega na wykorzystaniu do tego celu specjalnej lampy Beyond Polus, która jest w pełni bezpieczną metodą na odzyskanie przez pacjenta śnieżnobiałej barwy. Lampa umieszczona jest w hybrydowym akceleratorze, emitującym pełny zakres zimnego, niebieskiego światła halogenowo-ledowego. Taka metoda jest bezpieczna i skuteczniejsza od wybielania uzębienia w systemach plazmowych lub diodowych. Nawet po jednej sesji można uzyskać pożądane efekty.


Światło LightBridge, emitowane przez lampę Beyond, jest regulowane. Można więc dobrać odpowiednio dla każdego pacjenta intensywność wybielania: łagodną, normalną intensywną. Zabieg jest bezbolesny, a technologia filtracji, jaka została wykorzystana w tej metodzie wybielania zębów, likwiduje wydzielanie szkodliwego ciepła oraz promieniowania UV.


Czy warto wybielać zęby?


Współczesne metody przywracania bieli zębom są bezpieczne, skuteczne i zapewniają trwałe, zadziwiające efekty, które dawniej nie były w zasięgu dentystów. Dziś jest inaczej. Szybko można pozbyć się mało estetycznego, żółtego koloru zębów i pokazywać światu biały, niczym hollywoodzki uśmiech. Dobrą decyzją będzie wybielanie w warunkach gabinetu stomatologicznego, pod ścisłą kontrolą dentysty, który wykonuje badanie wstępne i przedstawia pacjentowi plan wybielania.


Wybielania nie można jednak wykonywać, jeśli u pacjentów występuje problem z popękanym szkliwem, fluoroza większa niż pierwszego stopnia, krwawiące dziąsła, hipoplazja czy niedokończone leczenie endodontyczne.

 

Aktualności

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl