Wcinaj mód wielokwiatowy na zdrowie

lekarze specjaliści >Wcinaj mód wielokwiatowy na zdrowie

Wcinaj mód wielokwiatowy na zdrowie

Wcinaj mód wielokwiatowy na zdrowie


Spożywanie miodu nie tylko zwiększa ilość energii, ale także korzystnie przekłada się na pracę organizmu. Dowiedz się, jakie korzyści może przynieść włączenie do swojej diety miodu wielokwiatowego.


1. Miód wielokwiatowy -właściwości


2. Wpływ miodu wielokwiatowego na organizm


3. Miód lipowy - zalety


Miód wielokwiatowy - właściwości


Istnieje wiele rodzajów miodów pszczelich. Wśród nich wyróżnić można miody wielokwiatowe, które pozyskiwane są z wielu rodzajów roślin. Dzięki temu mają wiele dobroczynnych składników, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oprócz nektarów może zawierać także wosk pszczeli i pyłek kwiatowy.


Właściwości miodu wielokwiatowego różnią się w zależności od dominującego nektaru, a także pory, w jakich był zbierany.


Niezależnie od tego, miód tysiąca kwiatów ma słodki smak, przez co dobrze nadaję się jako zamiennik cukru w deserach oraz słodkich śniadaniach. Z tego powodu powinien zasmakować również dzieciom.


Wpływ miodu wielokwiatowego na organizm


Miód wielokwiatowy może stanowić źródło żelaza, fosforu i krzemu. Oprócz tego jest zdrowym źródłem energii i korzystnie wpływa na pracę układu nerwowego, pomagając się rozluźnić. Z tego powodu polecany jest w momencie przemęczenia lub stanów zwiększonego stresu.


Korzystny wpływ miodu wielokwiatowego widoczny jest także w przypadku układu sercowego.


Kupując miód, warto zwrócić uwagę, czy jest prawdziwy. Na sklepowych półkach często znaleźć można zamienniki. Mimo że miód sztuczny pod kątem konsystencji, wyglądu, a nawet smaku przypomina naturalny miód, nie ma jego zalet prozdrowotnych. Od miodów tradycyjnych różni się także pod względem składu chemicznego. W efekcie miód sztuczny może być traktowany jako źródło energii, aby jednak korzystać z atutów, jakie daje zdrowa żywność, warto zdecydować się na miód zbierany lokalnie, z pasieki. Tego typu miód ma nie tylko walory smakowe, ale również właściwości odżywcze. Może być więc składnikiem zbilansowanej diety.


Miód lipowy - zalety


Ze względu na właściwości prozdrowotne, polecany jest także miód lipowy. W miodach wielokwiatowych większa ilość nektaru lipowego znaleźć można w odmianie letniej. Miód lipowy polecany jest przede wszystkim w okresie przeziębienia. Ze względu na swoje lecznicze działanie, antyseptyczne, wykrztuśne oraz obniżające gorączkę, dobrze sprawdzi się w okresie jesienno - zimowym. Pomoże także zbudować odporność.


Miód lipowy oraz wielokwiatowy letni obniża również ciśnienie krwi oraz korzystnie wpływa na wygląd skóry.

undefined

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl