Obalamy mity o naprotechnologii.

lekarze specjaliści >Obalamy mity o naprotechnologii.

Obalamy mity o naprotechnologii.

Jak zostać rodzicem, pomimo przeciwności!
Obalamy mity o naprotechnologii.

Niepłodność jest stosunkowo częstym problemem, a WHO uznało ją za chorobę społeczną. Mówimy o niej, gdy pomimo regularnych starań o dziecko przez okres minimum 12 miesięcy, nie dochodzi do poczęcia.

Naprotechnologia to nie tylko kalendarzyk małżeński, czyli obserwacja cyklu miesiączkowego (dni płodnych). Jest kompleksowym podejściem do problemów płodności pary, poprzez interdyscyplinarną diagnostykę i współpracę w wieloma specjalistami różnych dziedzin medycyny. Naprotechnologia daje wielu parom szansę na posiadanie upragnionego dziecka, pomimo wielu przeciwności.
Oto kilka statystyk:
1. co piąta para w Europie ma problemy z poczęciem dziecka,
2. w Polsce problem dotyczy aż 1,5 miliona par,
3. nawet co 3 para czeka na poczęcie dziecka powyżej 2 lat!

W Prywatnej Lecznicy Certus uruchomiliśmy Centrum Leczenia Niepłodności, które daje możliwość kompleksowej diagnostyki niepłodności dzięki dostępowi do:
1. ginekologa,
2. urologa,
3. endokrynologa,
4. hematologa,
5. psychologa,
6. dietetyka,
7. laryngologa,
8. nefrologa,
oraz naprotechnologa (lek. med. Laury Grześkowiak), która dzięki interdyscyplinarnemu podejściu do pacjentów analizuje ogół badań i konsultacji, co prowadzi do trafnej diagnozy i wprowadzenia przyczynowego leczenia, a tym samym zwiększa szanse na powrót płodności. Dodatkowo w poradni naprotechnologicznej pacjenci mogą skorzystać z pomocy położnej z wieloletnim stażem, a także instruktora metod rozpoznawania płodności.

Ponadto wykonujemy szereg niezbędnych badań diagnostycznych:
1. badania hormonów (FSH, LH, estradiol, prolaktyna, hormony tarczycy, androstendion DHEA, testosteron, AMH, SHBG, homocysteina),
2. badania ultrasonograficzne (USG brzuszne, USG dopochwowe, usg piersi),
3. badania wirusologiczne, bakteriologiczne,
4. biopsje jąder i tarczycy,
5. zabiegi gastroenterologiczne: gastroskopia, kolonoskopia, rektoskopia,
6. zabiegi ginekologiczne: histerosalpingografia i laparoskopia ginekologiczna.

Skuteczność takich działań jest stosunkowo wysoka, gdyż aż do 45% par zachodzi w ciążę, a dzięki naszej specjalistce na świecie powitaliśmy już 569 dzieci!

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym materiałem filmowym na temat Naprotechnologii oraz do kontaktu z naszą specjalistą lek. med. Laurą Grześkowiak.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl