Samodzielny Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu

MEDserwis.pl >Samodzielny Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu

Samodzielny Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolucheck

Samodzielny Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu

adres:ul. Reymonta 8, Opole

telefon:77 454 54 01

www:www.ginekologia.opole.pl

 www.zespolopiekizdrowotnejwopolu.medserwis.pl

zobacz na mapie »

map

Zobacz zdjęcia

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6

Nasi lekarze specjaliściic_i

AnestezjolodzyGinekolodzyOnkolodzyPediatrzyPołożnictwo

Informacje dodatkoweic_i

Z inicjatywy dr med. Sergiusza Mossora w 1957 roku z wydzielonego oddziału Szpitala Miejskiego powstał Szpital Ginekologiczno-Położniczy w Opolu, który podniesiono do rangi Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

W 1975 roku powstał Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem z połączenia Szpitala Ginekologiczno-Położniczego, Szpitala Dziecięcego oraz sanatoriów dziecięcych w Suchym Borze, Jarnołtówku i Paczkowie. Zespół uzyskał samodzielność jako jeden z pierwszych w województwie z dniem 31.12.1997 r. i zmienił nazwę na Samodzielny Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu.

W kolejnych latach Zespół przechodził kolejne reorganizacje. Od 15 stycznia 2015r. została zmieniona nazwa Zespołu na Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Wchodzący w skład Centrum Szpital Ginekologiczno-Położniczy i Noworodków im. dr med. Sergiusza Mossora od 1996r. pełni funkcję III poziomu opieki perinatalnej. Szpital posiada najwyższy stopień referencyjności klinicznej, jest największym i najlepiej wyposażonym ośrodkiem w pionie ginekologii, położnictwa i neonatologii w województwie opolskim.

Centrum jest siedzibą Opolskich Oddziałów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego. Poza działalnością usługową pracownicy Centrum prowadzą działalność naukową oraz szkoleniową dla lekarzy, położnych i studentów Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Centrum jest także siedzibą konsultantów d/s ginekologii i położnictwa, ginekologii onkologicznej, neonatologii, pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego.

Galeriaic_at

1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl