Zamienniki posiłków - zdrowa żywność.

MEDserwis.pl >Zamienniki posiłków - zdrowa żywność.

Zamienniki posiłków - zdrowa żywność.

Zamienniki posiłków - zdrowa żywność.

W ciągu ostatnich kilku lat zamienniki posiłków stały się bardzo popularne. Można je spotkać wszędzie - począwszy od targów ze zdrową żywnością po sklepy spożywcze. Najbogatsza jest na pewno oferta internetowa, gdzie zamiennik posiłku znajdziesz w niemalże każdej możliwej do wyobrażenia formie: batoniki, koktajle, suchy prowiant, który wystarczy zalać wodą, a nawet gotowe zupy. Ale czym właściwie są zamienniki posiłków i czy będą odpowiednie właśnie dla Ciebie? Jak często należy je spożywać i jak wybrać zdrowe zamienniki jedzenia? W niniejszym artykule poruszymy kilka najważniejszych kwestii związanych z tego typu jedzeniem.

Zamiennik posiłku - czym jest?Zamiennik posiłku stanowi alternatywę dla jego standardowej wersji. Jest to wygodnie zapakowany substytut dobrze dobranego i zbilansowanego posiłku. Jak sama nazwa wskazuje, diety takie są w stanie zastąpić nam codzienne posiłki - niejednokrotnie są one koktajlami odchudzającymi lub wysokobiałkowymi batonikami, które zawierają niezbędne składniki odżywcze, makroskładniki i witaminy. Dawniej zdrowe zamienniki jedzenia sprzedawane były głównie sportowcom, natomiast obecnie są one coraz bardziej powszechne i wpisały się idealnie w nurt racjonalnego odżywiania. Produkowane dostępne są w różnych wersjach i smakach, a do najpopularniejszych możemy zaliczyć batony, shake czy zupy. Zamiennik posiłku może zawierać pełne spektrum witamin i minerałów bądź też koncentrować się jedynie na dostarczaniu optymalnych ilości kalorii, a także węglowodanów, białka czy tłuszczu.

zamiennik1

Zdrowe zamienniki jedzenia - dla kogo są odpowiednie?Jest to opcja niemalże dla każdego. Można stosować je samodzielnie, ale najczęściej używane są jako zamienniki 1 czy 2 posiłków. Ich największą zaletą jest niezaprzeczalna wygoda użytkowania. Dlatego też wybiera je coraz więcej osób. Zamienniki posiłków pomagają świetnie uzupełnić dietę, zwłaszcza gdy mamy za mało czasu, aby zjeść tradycyjny posiłek. Pozwalają zrezygnować z opcji na skróty typu fast foody, czy inne niezdrowe przekąski. Zamiennik posiłku skutecznie pomoże Ci kontrolować spożyte kalorie oraz w zdrowy sposób zaspokoić głód.

Dla żyjących w ciągłym bieguZamienniki posiłków są wręcz niezbędnikiem, gdy posiadasz napięte harmonogramy, a natłoku zadań, które musisz wykonać w ciągu dnia, nie napawa optymizmem. Planowanie zbilansowanego posiłku, który dodatkowo wymaga czasu na zjedzenie nie zawsze jest do wykonania. Dlatego jest to idealna opcja dla wiecznie zabieganych i zapracowanych osób, które chcą choć w niewielkim stopniu zmniejszyć ilość swoich obowiązków, wybierając zamiennik posiłku. Shake, pudding czy smaczną czekoladę sprawi, że przygotujesz swój posiłek w ekspresowym tempie i jednocześnie dostarczysz do swojego organizmu niezbędne składniki.

W podróżyZamienniki posiłków ułatwiają zaopatrywanie organizmu w składniki odżywcze, z tego względu stanowią idealne rozwiązanie także w podróży. Skutecznie pomagają zaspokoić głód wtedy, gdy nie masz dostępu do zdrowego jedzenia. Umożliwiają zminimalizować ryzyko, że w przypadku głodu sięgniesz po coś niezdrowego typu fast food, czy przekąski z automatu. Koktajl okaże się tutaj zbawienną oraz wygodną formą posiłku, który sprawdzi się w podróży albo jako awaryjny posiłek.

Dla trzymających dietęZamiennik posiłku wspomagający utratę wagi? Oczywiście! Większość tego typu żywności zawiera od 200 do 400 kalorii. To naprawdę niedużo, lecz wystarczająco na jeden posiłek. W przypadku takiej kaloryczności łatwo zapanować nad kaloriami spożywanymi w ciągu dnia, a odpowiednia ich ilość to przecież klucz do szczupłej sylwetki. Dodatkowo należy zaznaczyć, że zdrowe zamienniki jedzenia mają wystarczającą ilość białka i błonnika, aby zapewnić Ci uczucie sytości, co jest kluczowe przy próbie utraty wagi. W rozwiązaniu długoterminowym najlepiej połączyć zamiennik posiłku z posiłkiem normalnym, stosując je wymiennie. Tylko trzeźwe podejście do diety daje bowiem długotrwałe i wymierne rezultaty.

Dla osób uprawiających sportyZamienniki posiłków idealnie sprawdzą się podczas wzmożonego wysiłku oraz wówczas, kiedy rośnie Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Pozwolą szybko i optymalnie uzupełnić energię po wyczerpującym treningu, skutecznie przyspieszyć regenerację mięśni dostarczając organizmowi nie tylko dodatkowych i potrzebnych kalorii, ale także wszystkich składników odżywczych.

Dla szukających urozmaicenia w diecieZamiennik posiłku wprowadzony do Twojego codziennego trybu żywienia sprawdzi się, jeżeli czujesz, że Twoja dotychczasowa dieta jest zbyt monotonna i masz potrzebę, aby ja urozmaicić. Zapewni skuteczną odmianę i odskocznię od spożywanych na co dzień posiłków. Wystarczy jeden posiłek w formie zamiennika, a przekonasz się, że jedzenie znów sprawia Ci przyjemność.

zamiennik2

Zdrowe zamienniki jedzenia - na co zwrócić uwagę chcąc wybrać najlepiejZamienniki posiłków to zdrowa alternatywa dla standardowych produktów żywieniowych. Należy jednak pamiętać, iż ich wybór nie powinien być podyktowany pochopną decyzją, a mając w planach zakup takiego substytutu musisz kierować się kilkoma kluczowymi zasadami. Na samym początku, zanim podejmiesz decyzję o ostatecznym wyborze danego produktu, koniecznie przeczytajmy jego skład. Pamiętaj, iż nie wszystkie zamienniki żywności, pomimo powszechnej opinii oraz określania jako zdrowe i pełnowartościowe, zawierają w swoim składzie jedynie te niezbędne substancje. Dzięki temu, możesz zweryfikować na przykład, czy aby na pewno Twój zamiennik posiłku wspomagający utratę wagi, nie zawiera zbyt dużej ilości cukru, który przyczynia się do wzrostu masy ciała.

Należy pamiętać o tym, że produkt jest tym zdrowszy, im ma krótszy skład. Z tego też powodu, należy postawić na naturalne substytuty żywnościowe oraz uważać na ukryte konserwanty, barwniki czy inne dodatki do żywności, których regularne dostarczanie do organizmu może wpłynąć z niekorzyścią na zdrowie. Jeśli zdrowe zamienniki jedzenia to produkty, które wybierasz już od kilku miesięcy czy lat, możesz kierować się również zaufaną i sprawdzoną marką. W przeciwnym razie jednak warto poczytać opinie o danym producencie, które są dostępne w Internecie lub zapytać się rodziny czy znajomych.

 

Aktualności

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl