Skuteczna pielęgnacja cery trądzikowej. Jakie kosmetyki będą najlepsze?

MEDserwis.pl >Skuteczna pielęgnacja cery trądzikowej. Jakie kosmetyki będą najlepsze?

Skuteczna pielęgnacja cery trądzikowej. Jakie kosmetyki będą najlepsze?

pięlędnacja

Jak wygląda pielęgnacja cery trądzikowej? Pielęgnacja cery trądzikowej może być skuteczna tylko wtedy, jeżeli stosowane produkty będą odpowiednio dobrane do potrzeb skóry. Dermatolodzy od wielu lat proponują pacjentom skuteczne rozwiązania w walce z niedoskonałościami, a ich głównym założeniem jest stosowanie kosmetyków, które nie tylko działają antybakteryjnie i złuszczająco, ale także nawilżająco.

Pielęgnacja takiej skóry pozornie niewiele różni się od standardowych kroków wieczornej lub porannej rutyny, która stosowana jest przy cerze normalnej czy suchej. Także przy trądziku musimy pamiętać o oczyszczaniu, tonizowaniu, nawilżaniu czy złuszczaniu. Produkty do demakijażu, toniki, kremy, peelingi, sera, maseczki – wszystkie te produkty powinny jednak wykazywać działanie antybakteryjne, nawilżające czy regenerujące. Nie można doprowadzić do zbytniego przesuszenia, ale warto również mieć na uwadze, że nadmiar sebum musi zostać usunięty. 


Pielęgnacja cery trądzikowej jest skuteczna w momencie, w którym staramy się wyeliminować przyczynę pojawiających się niedoskonałości. W diagnozie może pomóc nam lekarz specjalista (czyli dermatolog) lub kosmetolog.


Pielęgnacja cery trądzikowej – czego unikać?


Oprócz stosowania kosmetyków przeznaczonych do cery trądzikowej – dobrze wiedzieć, jakich technik pielęgnacyjnych warto unikać oraz co może wpłynąć na pogłębienie problemu pojawiających się niedoskonałości. Wiele zaskórników występujących na buzi to skutek niedokładnego demakijażu, czyli niepoprawnego usunięcia resztek makijażu oraz innych zanieczyszczeń. 


Niekiedy przyczyną jest także aplikowanie peelingu z drobinkami, który mocno podrażnia, a dodatkowo narusza ciągłość naskórka. Obecne już bakterie przenoszone są na inne i wciąż zdrowe fragmenty skóry, co wywołuje nowe stany zapalne. Pielęgnacja cery trądzikowej nie może być jednak pozbawiona regularnego procesu złuszczania. Bezpiecznym rozwiązaniem jest wybór produktów peelingujących, ale których skład opiera się na działaniu enzymów. 


 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl