Naturalni spalacze tłuszczu - oto wszystkim znane substancje, które znajdziesz również w suplemantach na redukcję

lekarze specjaliści >Naturalni spalacze tłuszczu - oto wszystkim znane substancje, które znajdziesz również w suplemantach na redukcję

Naturalni spalacze tłuszczu - oto wszystkim znane substancje, które znajdziesz również w suplemantach na redukcję

Naturalni spalacze tłuszczu - oto wszystkim znane substancje, które znajdziesz również w suplemantach na redukcję
Naturalni spalacze tłuszczu - oto wszystkim znane substancje, które znajdziesz również w suplementach na redukcję

Utrata wagi może być trudnym procesem, niezależnie od tego, jak bardzo starasz się zdrowo odżywiać lub ćwiczyć. Jeśli masz spowolniony metabolizm i trudno ci wysmuklić niektóre partie ciała, niektóre suplementy na redukcji naprawdę mogą zdziałać cuda - co istotne, są naturalne, a na dodatek dobrze ci znane!


Może się zdarzyć, że dobra dieta połączona z odpowiednią aktywnością fizyczną nie wystarczy do uzyskania pożądanych rezultatów. Warto wówczas stosować suplementy termogeniczne zwane również „spalaczami tłuszczu”. Zobaczmy, czym są i jakie suplementy stosować na redukcję tkanki tłuszczowej.

Jakie odżywki przy redukcji tłuszczu? Szukaj naturalnych termogeników!

Termogenik to rodzaj suplementu, który w znacznym stopniu przyspiesza metabolizm. Dane składniki mobilizują rezerwy tłuszczu, dzięki czemu można je skuteczniej eliminować. Ich nazwa wywodzi się od termogeniny - białka, w którym w toku łączenia się protonów z tlenem wydziela się ciepło. Termogeneza to zatem naturalna aktywność metaboliczna organizmu polegająca na wytwarzaniu ciepła przez organizm, zwłaszcza w tkance tłuszczowej i mięśniowej. Gdy ciało się rozgrzewa, poci się; mechanizm pocenia jest przyczyną utraty kalorii i tkanki tłuszczowej. Nie trzeba zatem dodawać, że efektem jest fizyczna utrata wagi.

Należy zaznaczyć, że suplementy termogeniczne na redukcji nie zastępują diety, ale nasilają fizjologiczne mechanizmy utraty kalorii przyjmowanych podczas posiłku.

Jakie suplementy brać na redukcji? Oto naturalni spalacze!

Zobaczmy, jakie naturalne składniki zawierają odżywki brane przy redukcji tłuszczu:

  • pieprz czarny - przyspiesza termogenezę dzięki piperynie, substancji znajdującej się w skórce i nasionach.

  • Pieprz cayenne - czyli chilli. Właściwości odchudzające zawdzięcza obecności kapsaicyny. Zwiększa temperaturę ciała i stymuluje produkcje dopaminy i adrenaliny.

  • Gorzka pomarańcza - w skórce gorzkiej pomarańczy znajduje się synefryna, która zmniejsza uczucie głodu, zwiększa utlenianie tłuszczów, poprawia motorykę jelit i przyspiesza metabolizm.

  • Kofeina - oprócz tego, że pomaga spalać tłuszcz, podnosi również poziom uwagi, dzięki czemu możemy poprawić wyniki sportowe. Ponadto zmniejsza uczucie głodu i działa antyoksydacyjnie.


Składniki te znajdziesz w niemal każdym zestawie suplementów na redukcję. Niektóre z nich zostały wzbogacone w cenne substancje o działaniu detoksykującym i przeciwzapalnym: ekstrakt z ostropestu plamistego oraz witaminę C. Przykładem może być N°1 Shaper Body polskiego producenta LabOne.

Suplementy z termogenikami - nie tylko na redukcję!

Naturalne termogeniki istotnie wpływają na redukcję wagi, ale przynoszą wiele korzyści także na inne funkcje organizmu. Składniki suplementów na redukcję poprawiają funkcje umysłu - zwłaszcza koncentrację i pamięć. Kofeina, którą zawiera kawa i inny termogenik - guarana - wspierają układ nerwowy, łagodząc zmęczenie psychiczne i fizyczne. Z kolei ostropest plamisty, zielona kawa czy tauryna wspierają układ trawienny, działają ochronnie na wątrobę i przeciwdziałają różnego typu dolegliwościom żołądkowo-jelitowym. Żeń-szeń zwiększa wytrzymałość i zapobiega urazom mięśni, a także zmęczeniu psychicznemu i pomaga w stanach depresyjnych. Dodatkowo ma pozytywny wpływ na poziom cukru we krwi.

Podsumowując, suplementy na redukcji mogą pomóc spalić tkankę tłuszczową z problematycznych miejsce, przyspieszyć metabolizm, zmniejszyć apetyt na jedzenie, a w niektórych przypadkach nawet zwiększyć poziom energii. Są polecane zwłaszcza w trakcie redukcji masy ciała, ale także dla osób żyjących w stresie i chcących wspomóc oczyszczanie organizmu z toksyn.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl