MetroRuboril krem do pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym , skłonnej do rumienia. NOWOŚĆ!

MEDserwis.pl >MetroRuboril krem do pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym , skłonnej do rumienia. NOWOŚĆ!

MetroRuboril krem do pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym , skłonnej do rumienia. NOWOŚĆ!

MetroRuboril
Trądzik różowato-grudkowy to dość przykra choroba o podłożu genetycznym, która obejmuje głównie skórę twarzy. Objawia się w postaci czerwonego rumienia występującego w środkowej części twarzy, głównie na policzkach, nosie i brodzie. W miejscach tych okresowo pojawiające się grudki i krostki mają często tendencje do nasilania się. Choroba pojawia się najczęściej u osób dorosłych w wieku 35 - 60 lat. Częściej chorują kobiety, jednak to u mężczyzn występują cięższe postacie tej choroby. Objawy trądziku różowato-grudkowego mogą być różne w zależności od stopnia nasilenia choroby. Początkowo na twarzy pojawia się silny rumień, który najczęściej jest bagatelizowany, dopiero kolejne objawy w postaci grudek i krostek uświadamiają nam wagę problemu i konieczność systematycznej pielęgnacji cery narażonej na występowanie trądziku różowato-grudkowatego. Choroba często dopada kobiety dojrzałe w okresie menopauzy, stąd też pierwsze zmiany chorobowe są uznawane za dolegliwości związane z przekwitaniem. Z czasem na twarzy pojawiają się pajączki, drobne grudki i krostki, cera staje się nierówna, pogrubiona i guzowata. Dolegliwościom towarzyszy dosyć silna opuchlizna. Najwięcej zmian skórnych objawia się w środkowej części twarzy, później obejmują już całą twarz.

Powikłania chorobowe

Powikłania w przebiegu trądziku różowatego pojawiają się w fazie dużego nasilenia choroby . Warto pamiętać, że trądzik różowaty jest chorobą poważną, przewlekłą, wymagającą właściwego i szybkiego leczenia. W zaawansowanej fazie choroby zmiany na skórze mogą powodować trwałe deformacje.

Pielęgnacja cery skłonnej do trądziku różowato-grudkowego

Leczenie trądziku różowato-grudkowego najczęściej związane jest z łagodzeniem objawów choroby, niestety póki co nie ma leków, które niwelowałyby przyczyny jej występowania. Nawet, jeśli wszystkie objawy chorobowe zostaną złagodzone, ryzyko ich ponownego pojawienia się jest duże, dlatego warto zadbać o systematyczną pielęgnację cery mającej skłonność do trądziku różowato-grudkowego, powinniśmy także szybko reagować na wszelkie pojawiające się na niej zmiany, bo tylko wtedy możemy nie dopuścić do nasilenia się objawów chorobowych.

Cera dotknięta trądzikiem różowato-grudkowym jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa, wymaga więc odpowiedniej pielęgnacji, nie bez znaczenia jest również tryb życia jaki prowadzimy. Należy ograniczyć przebywanie na słońcu, stosować kremy przeciwsłoneczne z dobrymi filtrami. Ważna jest też odpowiednia dieta – osoby ze skłonnością do trądziku powinny unikać pikantnych, ostrych potraw, mocnych przypraw, alkoholu, czekolady oraz innych słodyczy i słonych przekąsek. Mogą one bowiem dodatkowo pogarszać stan cery. Trądzik różowato-grudkowy ze skłonnością do rumienia jest chorobą naczyń krwionośnych, dlatego trzeba unikać wszystkiego co ma wpływ na rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Jak pielęgnować cerę ze skłonnością do trądziku różowato – grudkowego i rumienia, by utrzymać ją w dobrym stanie.

Do oczyszczania skóry powinniśmy stosować kosmetyki przeznaczone dla cery wrażliwej, skłonnej do rumienia, które nie niszczą bardzo delikatnej u osób chorych warstwy lipidowej. Należy unikać mydła i jakichkolwiek detergentów syntetycznych, które działają wysuszająco i mogą podrażnić chorą skórę.
Dobre rezultaty przynosi zastosowanie do oczyszczania cery przyjemnej w użyciu, kojącej wody micelarnej Aquaruboril, która posiada neutralne PH dla skóry, poprawia elastyczność skóry, łagodzi rumień i natychmiast po zastosowaniu przynosi ulgę.

W codziennej pielęgnacji cery dotkniętej trądzikiem różowato-grudkowym pomagają specjalistyczne dermokosmetyki zawierające substancje nawilżające i zmiękczające. Szczególnie polecamy krem MetroRuboril AZ, który reguluje florę bakteryjną skóry, a także zmniejsza jej przekrwienie. Krem ogranicza utrwalony rumień, wzmacnia naczynia krwionośne i napięcie skóry, a co za tym idzie, łagodzi objawy trądziku różowatego, zarówno te początkowe, jak i te o dużym nasileniu. Regularne stosowanie kremu MetrRuboril AZ na skórę twarzy świetnie się sprawdza zarówno w profilaktyce, jak i we wspomaganiu leczenia trądziku różowato-grudkowego.
Pamiętajmy jednak, że zanim zaczniemy stosować jakikolwiek preparat na zmienioną chorobowo skórę należy zapoznać się z ulotką dołączoną do danego kosmetyku. Samodzielne próby leczenia, zwłaszcza niesprawdzonymi preparatami, mogą dodatkowo pogorszyć kondycję i tak mocno zmienionej chorobowo skóry.MetroRuboril
Metroruboril AZ krem, trądzik różowaty - grudkowo krostkowy 30 ml

Wskazania:
- trądzik różowaty pod postacią grudek i krost
- skóra naczynkowa (cera tłusta i mieszana)
- zaczerwienienie twarzy (rumień stały)
objawiające się przekrwieniem skóry

Właściwości
Znacznie redukuje stan zapalny (-72%) oraz zlokalizowane zaczerwienienia(-56%),
w trądziku różowatym pod postacią grudek
i krost w 4 tygodnie
Nawilża i pomaga odnowić barierę hydrolipidową

Natychmiastowe działanie kojąco-łagodzące
Wyjątkowe połączenie składników aktywnych skutecznie przeciwdziała i niweluje symptomy rumienia, stan zapalny podczas trądziku różowatego, pajączków naczynkowych poprawiając kondycję i wygląd skóry. Krem wzmacnia, uszczelnia i udrażnia naczynka krwionośne, usprawniając mikrokrążenie oraz zmniejszając stopień i powierzchnię zaczerwienienia skóry.
Działa kojąco i łagodząco intensywnie wspomagając regenerację naskórka przywracając skórze gładkość, elastyczność i odpowiedni poziom nawilżenia.

Skład substancje aktywne:
15% kwas azelainowy
- działanie antybakteryjne, przeciwzapalne
Zbadana skuteczność:
Żel z 15% kwasem azelainowym skuteczniejszy niż metronidazol w stężeniu 0,75%
zmniejszenie zmian zapalnych (72% VS 55%)
oraz rumienia (56% VS 42%) 1
[1] Elewski BE, Fleischer AB Jr, Pariser DM. A comparison of 15% azelaic acid gel and 0.75% metronidazole gel in the topical treatment of papulopustular rosacea: results of a randomized trial. 2003 Nov;139(11):1444-50.

innowacyjny ß-CALM kompleks składający się z czterech wyselekcjonowanych składników:
1. BiophytexTM - 3%
zestaw ekstraktów pochodzenia naturalnego:
Myszopłoch (Ruscus aculeatus) saponiny
Wąkrotka Azjatycka (Centella asiatica) saponiny
Nagietek (Calendula officinalis) flawonoidy
Kasztanowiec (Aesculus hippocastanum) saponiny
Lukrecja (Glycyrrhiza glabra) kwas glicyrytynowy
właściwości:
wzmacniające naczynka krwionośne
zmniejszające przepuszczalność naczynek włosowatych,
wzmacniające ścianki naczynek
poprawiające mikrocyrkulację
Długotrwały ogólny efekt kojąco łagodzący podrażnionej skóry,
redukcja zaczerwienienia, redukcja pajączków
ujednolicenie barwy skóry

2. Betaine 4% - naturalny osmolit występujący we wszystkich żywych organizmach, odpowiedzialny za prawidłową gospodarkę wodną. Doskonale sprawdza się jako substancja nawilżająca, redukuje podrażnienia wywołane przez środki powierzchniowo czynne (skuteczność potwierdzona klinicznie).

3. Vitamina B3 0.5% - naturalny przeciwutleniacz

4. Kwas ß-Glicyrytynowy 1%
otrzymywany z korzenia lukrecji o działaniu przeciwzapalnym/przeciwświądym.
Hamuje przekształcane kortyzolu w kortyzon, zatrzymuje syntezę i uwalnianie cytokin zaangażowanych w procesie reakcji zapalnej, hamuje syntezę histaminy.

Biotechnologiczne pochodne kwasów roślinnych (2%)
przeciw zaczerwienieniom / przeciwzapalne

NIE zawiera:
parabenów,
phenoxyethanolu,
isothiazolinonu,
substancji zapachowych,
hypoalergiczny

Sposób użycia:
Aplikacja na zmienione patologicznie miejsca dwa razy dziennie na skórę oczyszczoną wodą micelarną Aquaruboril lub Ruboril Lotion.
Metroruboril AZ może być stosowany w połączeniu z Ruboril Expert M i S w okresie letnim należy stosować ochronę przeciwsłoneczną Ruboril Expert SPF 50+ z filtrami UVA/UVB.

https://www.drogeriawapteka.pl/isis-metroruboril-az-krem-tradzik-rozowaty-grudkowo-krostkowy-30-ml-28192,p

 

Aktualności

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl