Leki bez recepty na uciążliwy katar

MEDserwis.pl >Leki bez recepty na uciążliwy katar

Leki bez recepty na uciążliwy katar

Leki bez recepty na uciążliwy katar

Katar to jeden z najczęstszych objawów infekcji górnych dróg oddechowych, a także zapalenia zatok i alergii. Zazwyczaj ustępuje po upływie 5-7 dni, choć zdarza się, że walka z nim trwa dłużej. Jak sobie pomóc? W walce z uciążliwym katarem ulgę przynoszą leki na katar.

Aerozole do nosa o działaniu ochronnym i nawilżającymUczucie suchości, podrażnienia błony śluzowej jamy nosowej, nieprzyjemne swędzenie to uciążliwe objawy powodujące dyskomfort. W ich złagodzeniu pomogą leki na katar w postaci aerozolu do nosa. Przykładem jest “Miramile Nasal Spray” dostępny w Ziko Apteka. Zawiera unikalną kompozycję olejów roślinnych (m.in. z rokitnika, nagietka, pomarańczy słodkiej) o działaniu ochronnym i nawilżającym. Starannie wyselekcjonowane składniki łagodzą podrażnienia, ułatwiają usuwanie zalegającego śluzu, a także tworzą barierę ochronną zabezpieczającą śluzówkę nosa przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Aerozole są bardzo wygodne w użyciu, dlatego znajdują zastosowanie nie tylko w leczeniu kataru u dorosłych, ale i dzieci. Czy można stosować je u najmłodszych pacjentów? Tak, w sprzedaży dostępne są roztwory wody morskiej w sprayu, które polecane są również w przypadku kataru u niemowląt. Jednym z nich jest “Meric Baby”, który pomaga utrzymać higienę nosa na co dzień, a ponadto może być stosowany w przypadku kataru siennego, nieżytu nosa i po zabiegach chirurgicznych w obrębie nosa.

Preparaty do inhalacji, tabletki i kapsułki, plastry aromatyczne, zestawy do płukania nosa, saszetki do rozpuszczenia w wodzieW łagodzeniu kataru oraz innych objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych zastosowanie znajdują m.in. saszetki do rozpuszczenia w wodzie. Zawierają substancje czynne, które działają przeciwgorączkowo, przeciwbólowo, udrażniają przewody nosowe, zmniejszają obrzęk błony śluzowej nosa, a także hamują odruch kichania. W bogatej ofercie tego typu leków dostępnych bez recepty znajdziesz m.in. “FERVEX” (do kupienia również w wersji junior dla dzieci od 6. roku życia).

Oprócz popularnych saszetek do rozpuszczenia w wodzie w Ziko Apteka możesz zamówić inne leki na katar dostępne bez recepty. Sprzedawane są w formie preparatów do inhalacji, tabletek i kapsułek, plastrów aromatycznych, a także zestawów do płukania nosa.

Katar to jeden z najczęstszych, a zarazem najbardziej uciążliwych objawów infekcji i alergii. W walce z nim pomogą Ci leki na katar sprzedawane bez recepty – zamów je bez wychodzenia z domu na stronie Ziko Apteka.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl