Krem do twarzy z witaminą C — co warto o nim wiedzieć i kiedy się on sprawdzi?

MEDserwis.pl >Krem do twarzy z witaminą C — co warto o nim wiedzieć i kiedy się on sprawdzi?

Krem do twarzy z witaminą C — co warto o nim wiedzieć i kiedy się on sprawdzi?

Krem do twarzy z witaminą C — co warto o nim wiedzieć i kiedy się on sprawdzi?

Witamina C jest popularnym składnikiem wielu kosmetyków. Najczęściej można spotkać jej czystą postać w serach. Obecnie jednak coraz częściej można zauważyć kremy, które również posiadają kwas askorbinowy w sprzedaży. Co więc warto o nich wiedzieć i kiedy można włączyć je do codziennej pielęgnacji?

Krem z witaminą C — co to za produkt?


Kremy do twarzy to kosmetyki, które są świetnie znane każdej kobiecie. Mają one pielęgnować, nawilżać, odżywiać lub redukować zmarszczki. Jednocześnie kremy z witaminą C w składzie zwykle wywołują ogromne poruszenie.


Okazuje się jednak, że w takich kremach próżno szukać czystej postaci witaminy C, co ma logiczne uzasadnienie. Kwas askorbinowy bardzo szybko się utlenia, co sprawia, że taki krem tuż po otwarciu mógłby całkowicie stracić swoje właściwości.


Na przestrzeni lat opracowano nowe, innowacyjne formy kwasu askorbinowego, który pozostaje aktywny biologicznie niezależnie od działania czynników zewnętrznych. To właśnie ta substancja jest podstawą kremów do twarzy, które są obecnie dostępne w sprzedaży.


Nowoczesne postaci witaminy C są także udoskonalone w swoim działaniu. Mają one zdolność szybkiego przenikania w głąb naskórka, gdzie od razu rozpoczynają efektywne działanie.


Jakie efekty przynosi stosowanie kremu z witaminą C?


Stosowanie kremu do twarzy z witaminą C może przynieść zaskakujące efekty, jednak trzeba będzie na nie nieco dłużej poczekać. W porównaniu do serum kremy działają nieco wolniej. Niemniej jednak będą one widoczne w miarę regularnego stosowania.


Krem z witaminą C do twarzy sprawi, że skóra odzyska dawny blask oraz młody, zdrowy wygląd. Panie mogą liczyć również na to, że:  • zostaną rozjaśnione drobne przebarwienia skóry twarzy;


  • zostaną wygładzone zmarszczki, gdyż witamina C wspiera syntezowanie kolagenu w tkankach skóry


  • poprawi się gęstość cery oraz jej jędrność.Nie można zapomnieć o tym, że takie kremy dogłębnie penetrują skórę — odżywiają i rewitalizują ja, dzięki czemu prezentuje się ona świetnie podczas każdej okazji.


Dla kogo kremy do twarzy z witaminą C są odpowiednie?Dla kogo krem do twarzy z witaminą C jest odpowiedni? Wiele kobiet może zadawać sobie to samo pytanie. Oczywistym jest fakt, że kosmetyki pielęgnacyjne zawsze powinny być perfekcyjnie dobrane do rodzaju cery oraz jej indywidualnych potrzeb.


Kremy z witaminą C w składzie — teoretycznie — są odpowiednie do każdego rodzaju cery. Niezależnie od tego, czy jest ona dojrzała, normalna, przesuszona czy problematyczna, taki kosmetyk powinien przywrócić jej witalny wygląd. Panie będą mogły zauważyć wyraźne wyrównanie kolorytu, a także poprawę wyglądu skóry twarzy.


Warto jednak podkreślić, że kluczem do zauważenia efektów, jest regularne stosowanie kosmetyku. Najlepiej taki krem nakładać 1-2 razy dziennie i pozostawić na skórze do pełnego wchłonięcia się.


O czym pamiętać przy stosowaniu kremu z witaminą C do twarzy?


Panie, które decydują się na włączenie kremu z witaminą C do codziennej pielęgnacji twarzy, powinny pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, przed pierwszą aplikacją warto wykonać test alergiczny. Kwas askorbinowy może uczulać, więc warto się upewnić, że stosowanie takiego kosmetyku nie spowoduje negatywnej reakcji.


Warto także pamiętać o tym, że witamina C — szczególnie jeśli jest stosowana w nadmiarze — może doprowadzić do przesuszenia skóry. Panie, które z natury mają cerę wrażliwą i skłonną do nadmiernej utraty wody, powinny więc takie kremy stosować z rozwagą. Można np. aplikować go 3 razy w tygodniu, a przez pozostałe dni skupić się głównie na intensywnym nawilżaniu.


Stosowanie kremów do twarzy z witaminą C przyniesie efekty, ale trzeba będzie na nie nieco dłużej poczekać. Nie należy się jednak zniechęcać i regularnie stosować krem z kwasem askorbinowym. Z pewnością po kilku tygodniach rezultaty będą zadowalające.

 

Aktualności

Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej

Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej

Skuteczne usuwanie blizn sposobami domowymi więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl