Skuteczne usuwanie blizn sposobami domowymi
Skuteczne usuwanie blizn sposobami domowymi
Blizny powstające w wyniku przerwania ciągłości skóry mogą być skutkiem urazu, oparzenia, skaleczenia , zabiegu chirurgicznego lub cesarskiego cięcia u kobiet. Niestety, po każdej ranie, zarówno tej która powstała w wyniku nieszczęśliwego wypadku, jak i po ranie pooperacyjnej, pozostaje blizna, która jest naturalnym efektem gojenia się skóry w miejscu jej uszkodzenia. Bardziej lub mniej widoczne blizny są naturalnym następstwem gojenia się ran, niestety dla wielu osób są źródłem dyskomfortu i kompleksów szczególnie wtedy, gdy ślad po uszkodzeniu skóry jest mocno widoczny. Blizny powstałe w wyniku łagodnych uszkodzeń najczęściej po jakimś czasie znikają, jednak część z nich może pozostać z nami na stałe, dlatego warto temu zapobiegać.
Blizna powstaje w ciągu kilku tygodni od urazu. Proces gojenia się miejsca, w którym doszło do przerwania ciągłości skóry, ma swój określony przebieg i powinien zakończyć się określonym skutkiem, czyli powstaniem blizny. Prawidłowa blizna powinna mieć jasny, perłowy odcień i nie powinna wystawać znacząco poza poziom skóry. Normalne jest , że w pierwszych tygodniach ślad po ranie powiększa się, z czasem jednak blizna powinien zanikać. Niestety nie zawsze tak się dzieje, zdarzają się przypadki, że powstająca blizna ma ciemnoczerwony kolor, jest gruba i bolesna. To sygnały, które powinny nas zaniepokoić i skłonić do szybkiego działania.
Im wcześniej zaczniemy dbać o bliznę, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie w przyszłości mniej widoczna lub całkiem zaniknie. Ważny jest dobór odpowiednich preparatów i regularne zabiegi pielęgnacyjne, w przeciwnym razie nasze działania nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Już na wczesnym etapie gojenia się rany zadbajmy o to, by w zależności od potrzeb przemywać ranę i regularnie zmieniać opatrunek. Do pielęgnacji należy stosować łagodne środki antyseptyczne, które odkażą ranę, ale nie podrażnią skóry. Starajmy się nie zrywać powstających strupków, by nie doprowadzić do infekcji. Jeżeli rana powstała w miejscu zwiększonego napięcia skóry, jak kolana czy łokcie, starajmy się unikać nadmiernej aktywności fizycznej, by zapobiec rozejściu się blizny. W okresie letnim pamiętajmy o prawidłowej ochronie przeciwsłonecznej – wystrzegajmy się nadmiernej ekspozycji na słońce oraz stosujmy kremy ochronne z wysokim filtrem.
Leczenie blizn można wspomóc środkami dostępnymi w aptece bez recepty, do wyboru mamy wiele preparatów o różnym działaniu. Plastry na blizny oraz żele silikonowe można stosować już na wczesnym etapie gojenia się rany. Zmniejszają one powierzchniową utratę wody, jednocześnie utrzymując odpowiedni poziom nawilżenia. Do pielęgnacji różnego rodzaju blizn możemy zastosować KELO-COTE® plaster silikonowy w żelu o opatentowanej formule i unikalnej technologii przylegania do skóry SILICLEAR COMPLEX, który pomaga zapobiegać nieprawidłowemu bliznowaceniu i bliznom przerosłym oraz poprawia wygląd już istniejących, zachowując jednocześnie równowagę nawilżenia i naturalną elastyczność skóry. Stosując w leczeniu blizn Kelo-cote® plaster silikonowy w żelu możemy skutecznie zadbać o bliznę i mieć pewność, że nieestetyczny ślad po uszkodzeniu skóry nie zostanie z nami na zawsze.
Skuteczność działania plastra silikonowego w żelu Kelo-cote® w leczeniu wszystkich rodzajów blizn: pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych, potrądzikowych, oraz po cesarskim cięciu została potwierdzona badaniami klinicznymi.
Kelo-cote® plaster silikonowy w żelu łatwo nakłada się na wszystkie obszary skóry, w tym okolice stawów i zgięć oraz szybko wysycha pozostawiając niewidoczny, przepuszczający powietrze filtr, stanowiący ochronę przeciw bakteriom oraz negatywnym bodźcom środowiska zewnętrznego. Opatrunek jest wodoodporny.
Zalety żelu:
Powierzchnię na którą ma być nałożony plaster silikonowy w żelu należy umyć i wysuszyć. Bardzo cienką warstwę żelu nakładać 2 razy dziennie, rano i wieczrem, po nałożeniu pozostawić do wyschnięcia przez 4-5 minuty. Najlepsze efekty lecznicze uzyskujemy zapewniając 24-godzinny kontakt żelu z blizną.
Jedną z istotnych cech działania Kelo-cote® plastra silikonowego w żelu na bliznę jest tworzenie opatrunku silikonowego odpornego na działanie czynników zewnętrznych - oczekiwany efekt terapeutyczny zapewni 24 godzinny kontakt silikonu z blizną.
Zaleca się systematyczne stosowanie plastra silikonowego żelu Kelo-cote® przez trzy miesiące. Stosując preparat dłużej możemy uzyskać lepsze wyniki leczenia.
Kelo-cote® plaster silikonowy w żelu można stosować na wszystkie rodzaje blizn równieć u kobiet w ciąży, oraz u dzieci i u osób z wrażliwą skórą.
Aktualności
LSPO zaprasza na Badanie EEG głowy bez skierowania i kolejek! więcej
Bądź piękna z BONA DEA, sprawdź nasze promocje w styczniu 2025! więcej
Jak skutecznie leczyć oparzenia i zapobiegać bliznom więcej
Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej
Zarządzanie w ochronie zdrowia – co dają te studia podyplomowe? Perspektywy zawodowe więcej
Badania prenatalne dla kobiet więcej
Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej
Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej
Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej
Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej
Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej
Nowości ze świata medycyny
Kompendium wiedzy – co trzeba wiedzieć o stożku rogówki?
więcej
Gdy intymne piękno zanika… sięgnij po zabiegi ginekologii estetycznej
więcej
Nie traktuj ŻYLAKÓW po macoszemu!
więcej
Jak walczyć z bliznami po zabiegach chirurgicznych?
więcej
Metody leczenia żylaków w Ars Estetica
więcej
Czy wiesz, że...
Przygotowanie pedagogiczne to nie wszystko. Nauczycielu, te kursy są dla Ciebie
więcej
Czym jest i czym się zajmuje dermatologia
więcej
Olejek konopny CBD 5% - Co to jest i jak działa?
więcej
Jak dbać o zdrowie w pracy? Porady i nowoczesne rozwiązania
więcej
Skręcenia, zwichnięcia - jak łagodzić ból i wspomagać regenerację stawu?
więcej
Fizjoterapia domowa a rehabilitacja stacjonarna – różnice i korzyści
więcej
Plastyka brzucha, plastyka nosa i inne popularne zabiegi medycyny estetycznej
więcej
Czy leczenie kanałowe boli? Dziś już na szczęście nie
więcej
Zobacz również
medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl