Jak przewinąć dziecko? Wskazówki krok po kroku

lekarze specjaliści >Jak przewinąć dziecko? Wskazówki krok po kroku

Jak przewinąć dziecko? Wskazówki krok po kroku

Jak przewinąć dziecko? Wskazówki krok po kroku

Problem przewijania dzieci dotyczy nie tylko świeżo upieczonych rodziców, ale również tych, którzy posiadają już kilkoro potomków. O ile przewijanie noworodków jest czynnością stosunkowo prostą, o tyle w przypadku małych dzieci staje się ona czasami niemal niewykonalna. Sprawdź, co robić krok po kroku, aby przewijanie maluchów przebiegło szybko i bez kłopotów, oraz jak pomogą w tym podkłady do przewijania.


   1. Podkłady do przewijania i inne gadżety, które mogą pomóc

  2. Jak krok po kroku przewijać dziecko?


 


Technika przewijania niemowląt ewoluuje wraz z rozwojem dzieci. W pierwszych miesiącach życia maluszek nie jest zbyt ruchliwy, dlatego wymiana pieluszki nie stanowi problemu. Jednak kiedy zaczyna odkrywać możliwości swojego ciała i chodzić, utrzymanie go w jednej, stałej pozycji przez kilka minut, bywa kłopotliwe.


 


Podkłady do przewijania i inne gadżety, które mogą pomóc


 


Niejedna strona internetowa dostarcza informacji o przewijaniu i pielęgnacji dziecka w każdym wieku. Niezbędne informacje zdobywa się jednak w praktyce, ponieważ każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia. Faktem jest jednak, że każdemu rodzicowi przyda się kilka niezbędnych pomocy higienicznych, dzięki którym przewijanie stanie się znacznie łatwiejsze. Jedną z nich są podkłady do przewijania Bambo Nature. To produkty przyjazne zarówno dla delikatnej skóry niemowląt, jak i dla środowiska. Jeśli rodzice nie korzystają z przewijaka, podkłady higieniczne służą do zabezpieczenia materaca lub innej powierzchni, na której leży dziecko. Jednorazowy podkład to prawdziwy "must have" w domu, w którym mieszka małe dziecko. Przydają się nie tylko do przewijania - używają ich również kobiety w czasie połogu, a także osoby z problemem nietrzymania moczu.


 


Podkłady higieniczne to nie jedyne produkty niezbędne podczas przewijania. Przydaje się również przewijak, a więc specjalne miejsce, w którym można bezpieczne przewinąć dziecko, a także chusteczki nawilżane do oczyszczenia okolic intymnych oraz krem zapobiegający odparzeniom. Rodzicom, którzy często wychodzą z dzieckiem, np. do restauracji, przydadzą się również zapachowe woreczki, w które można zapakować zużytą pieluszkę. Nie można oczywiście zapomnieć o pieluchach - prym wiodą te jednorazowe.


 


Jak krok po kroku przewijać dziecko?


 


Do przewijania rodzice używają zazwyczaj tradycyjnych pieluszek jednorazowych. Ich wymianę rozpoczyna się od przygotowania miejsca do przewijania. W tym celu należy rozłożyć podkłady higieniczne z wysoko chłonnym wkładem z https://www.abenasklep.pl/, a na nich ułożyć dziecko. Po usunięciu zabrudzonej pieluszki, pupę i pachwiny trzeba dokładnie oczyścić za pomocą chusteczek nawilżanych lub umyć - pod bieżącą wodą lub wilgotną pieluszką tetrową. Tak przygotowane niemowlę można posmarować kremem zapobiegającym odparzeniom i założyć czystą pieluszkę. Warto zwrócić uwagę, aby nie zapinać jej zbyt ciasno, ponieważ może ona uciskać brzuch maluszka, a tym samym powodować dyskomfort podczas poruszania się.


 


Przewijanie jest znacznie mniej skomplikowane, jeśli zamiast tradycyjnych pieluszek rodzice używają pieluchomajtek. Wówczas wystarczy zdjąć zużytą pieluchę, a następnie założyć dziecku czystą, analogicznie do sposobu, w jaki zakłada się bieliznę. Pieluchomajtki noszą zazwyczaj starsze dzieci, które posiadają już umiejętność chodzenia. Ich przewijanie w klasyczny sposób jest trudne, ponieważ dzieci zazwyczaj nie chcą współpracować w tej materii, wiercą się i uciekają. Zmiana pieluchomajtek jest więc dla nich bardziej komfortowa i szybsza, a ich użycie sprzyja nauce samodzielnego załatwiania się.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl