Jak przewinąć dziecko? Wskazówki krok po kroku
Jak przewinąć dziecko? Wskazówki krok po kroku
Problem przewijania dzieci dotyczy nie tylko świeżo upieczonych rodziców, ale również tych, którzy posiadają już kilkoro potomków. O ile przewijanie noworodków jest czynnością stosunkowo prostą, o tyle w przypadku małych dzieci staje się ona czasami niemal niewykonalna. Sprawdź, co robić krok po kroku, aby przewijanie maluchów przebiegło szybko i bez kłopotów, oraz jak pomogą w tym podkłady do przewijania.
Technika przewijania niemowląt ewoluuje wraz z rozwojem dzieci. W pierwszych miesiącach życia maluszek nie jest zbyt ruchliwy, dlatego wymiana pieluszki nie stanowi problemu. Jednak kiedy zaczyna odkrywać możliwości swojego ciała i chodzić, utrzymanie go w jednej, stałej pozycji przez kilka minut, bywa kłopotliwe.
Niejedna strona internetowa dostarcza informacji o przewijaniu i pielęgnacji dziecka w każdym wieku. Niezbędne informacje zdobywa się jednak w praktyce, ponieważ każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia. Faktem jest jednak, że każdemu rodzicowi przyda się kilka niezbędnych pomocy higienicznych, dzięki którym przewijanie stanie się znacznie łatwiejsze. Jedną z nich są podkłady do przewijania Bambo Nature. To produkty przyjazne zarówno dla delikatnej skóry niemowląt, jak i dla środowiska. Jeśli rodzice nie korzystają z przewijaka, podkłady higieniczne służą do zabezpieczenia materaca lub innej powierzchni, na której leży dziecko. Jednorazowy podkład to prawdziwy "must have" w domu, w którym mieszka małe dziecko. Przydają się nie tylko do przewijania - używają ich również kobiety w czasie połogu, a także osoby z problemem nietrzymania moczu.
Podkłady higieniczne to nie jedyne produkty niezbędne podczas przewijania. Przydaje się również przewijak, a więc specjalne miejsce, w którym można bezpieczne przewinąć dziecko, a także chusteczki nawilżane do oczyszczenia okolic intymnych oraz krem zapobiegający odparzeniom. Rodzicom, którzy często wychodzą z dzieckiem, np. do restauracji, przydadzą się również zapachowe woreczki, w które można zapakować zużytą pieluszkę. Nie można oczywiście zapomnieć o pieluchach - prym wiodą te jednorazowe.
Do przewijania rodzice używają zazwyczaj tradycyjnych pieluszek jednorazowych. Ich wymianę rozpoczyna się od przygotowania miejsca do przewijania. W tym celu należy rozłożyć podkłady higieniczne z wysoko chłonnym wkładem z https://www.abenasklep.pl/, a na nich ułożyć dziecko. Po usunięciu zabrudzonej pieluszki, pupę i pachwiny trzeba dokładnie oczyścić za pomocą chusteczek nawilżanych lub umyć - pod bieżącą wodą lub wilgotną pieluszką tetrową. Tak przygotowane niemowlę można posmarować kremem zapobiegającym odparzeniom i założyć czystą pieluszkę. Warto zwrócić uwagę, aby nie zapinać jej zbyt ciasno, ponieważ może ona uciskać brzuch maluszka, a tym samym powodować dyskomfort podczas poruszania się.
Przewijanie jest znacznie mniej skomplikowane, jeśli zamiast tradycyjnych pieluszek rodzice używają pieluchomajtek. Wówczas wystarczy zdjąć zużytą pieluchę, a następnie założyć dziecku czystą, analogicznie do sposobu, w jaki zakłada się bieliznę. Pieluchomajtki noszą zazwyczaj starsze dzieci, które posiadają już umiejętność chodzenia. Ich przewijanie w klasyczny sposób jest trudne, ponieważ dzieci zazwyczaj nie chcą współpracować w tej materii, wiercą się i uciekają. Zmiana pieluchomajtek jest więc dla nich bardziej komfortowa i szybsza, a ich użycie sprzyja nauce samodzielnego załatwiania się.
Aktualności
KELO-COTE® plaster silikonowy w żelu - skuteczny w leczeniu wszystkich rodzajów blizn więcej
Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej PTL w Warszawie ogłasza nabór na rok 2025/2026 więcej
LSPO zaprasza na Badanie EEG głowy bez skierowania i kolejek! więcej
Korekta uśmiechu i zadbana skóra - to wszystko w jednym miejscu więcej
Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej
Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej
Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej
Nowości ze świata medycyny
Kompendium wiedzy – co trzeba wiedzieć o stożku rogówki?
więcej
Nie traktuj ŻYLAKÓW po macoszemu!
więcej
Jak walczyć z bliznami po zabiegach chirurgicznych?
więcej
Stomatolodzy – innowacyjne metody leczenia
więcej
Metody leczenia żylaków w Ars Estetica
więcej
Czy wiesz, że...
Czy operacja zaćmy jest bezpieczna?
więcej
Ashwagandha – starożytna roślina o nowoczesnym zastosowaniu
więcej
INTER Polska: Jak wybrać najlepsze OC dla lekarza dentysty?
więcej
Urazy ciała i fizjoterapia: Nowoczesne podejścia do regeneracji tkanek
więcej
Pocztówka jako forma slow communication — renesans pisania odręcznego w erze natychmiastowości
więcej
Eubioco – partner w produkcji farmaceutycznej
więcej
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o moczeniu nocnym – Elly prostuje fakty
więcej
Gdy emocje przytłaczają – co może dać psychoterapia?
więcej
Zobacz również
medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl