Jak pozbyć się uciążliwego bólu stawów?

MEDserwis.pl >Jak pozbyć się uciążliwego bólu stawów?

Jak pozbyć się uciążliwego bólu stawów?

Jak pozbyć się uciążliwego bólu stawów?
Cierpisz z powodu bólu stawów bez względu na porę dnia, czy nocy. Nie możesz chodzić, ze strachem stawiasz każdy krok. Nie wiesz jak pozbyć się uciążliwego bólu. Skorzystaj z wiskosuplementacji kwasem hialuronowym! Sprawdź, na czym polega takie leczenie.

Kwas hialuronowy kojarzy się nam przede wszystkim z medycyną estetyczną i regeneracją skóry. Warto jednak wiedzieć, że ma on zdecydowanie szersze zastosowanie. Wykorzystuje się go także m.in. w leczeniu schorzeń reumatycznych – jak np. choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego czy biodrowego.

Kwas hialuronowy w ludzkim organizmie

Fizjologicznie kwas hialuronowy jest m.in. głównym składnikiem mazi stawowej. Odpowiada on za lepkość mazi, a także smarowanie powierzchni stawowych i regenerację chrząstki. Pełni w organizmie bardzo ważną rolę – jest odpowiedzialny za prawidłowe siły tarcia pomiędzy powierzchniami chrząstek stawowych oraz za elastyczność tkanki łącznej – dzięki niemu jest ona oporna na czynniki mechaniczne. Hialuronian odgrywa zatem bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o homeostazę stawu – czyli jego prawidłowe funkcjonowanie.
U pacjentów którzy cierpią z powodu choroby zwyrodnieniowej stawów ilość hialuronianu uległa zmniejszeniu.

Co to jest wiskosuplementacja i na czym polega?

Wiskosuplementacja polega na bezpośredniej suplementacji kwasu hialuronowego w bolące stawy. Preparat powinien precyzyjnie trafić do jamy stawowej, dlatego iniekcja dostawowa powinna być wykonywana przez lekarza w warunkach gabinetu zabiegowego. Wikosuplementacja to rodzaj farmakoterapii stosowanej w leczeniu schorzeń chrząstki stawowej oraz artozy. Celem zabiegu jest zwiększenie elastyczności i lepkości płynu stawowego, oraz zwiększenie śliskości chrząstki stawowej. Zabieg taki polega na bezbolesnej iniekcji (podaniu preparatu za pomocą strzykawki) – powtarza się go w seriach (od trzech do pięciu), w siedmiodniowych odstępach czasu.

Przygotowanie do wiskosuplementacji

Aby zastosować leczenie tego typu, należy w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem, konieczne jest bowiem badanie kliniczne i nierzadko wykonanie dodatkowych badań – takich jak USG, RTG czy MRI. Na tej podstawie lekarz ustali plan leczenia i zastosowanie odpowiedniej metody np. iniekcji odstawowej kwasem hialuronowym.
Zabieg ten jest bezpieczny i w żaden sposób nie ogranicza pacjenta – nie wymaga bowiem rekonwalescencji, pacjent może wykonywać po nim wszystkie zaplanowane czynności. Prawidłowo wykonany zabieg jest bezbolesny i nie powoduje żadnych powikłań.

Skuteczność wiskosuplementacji

Badania dowodzą, że największą poprawę zauważyć można u pacjentów w początkowej fazie choroby zwyrodnieniowej, choć warto zaznaczyć, że także u osób w późniejszych stadiach choroby wiskosuplementacja łagodzi dolegliwości bólowe. Kwas hialuronowy o dużym stężeniu zaaplikowany bezpośrednio w bolące stawy przynosi znacznie lepsze efekty niż suplementacja inną drogą. Pacjenci efekty działania dostrzegają bardzo szybko, nawet kilka dni po zabiegu, ale pełne działanie kwasu hialuronowego odczuwalne jest zazwyczaj po 2 tygodniach i może utrzymywać się nawet do 12 miesięcy – w zależności od zaawansowania choroby oraz rodzaju podanego preparatu.

Skuteczność preparatu, który zawiera kwas hialuronowy zależna jest od jego stężenia oraz wielkości cząsteczkowej. Większe stężenie kwasu hialuronowego w preparacie gwarantuje lepszy wynik leczenia. Ważne jest, żeby wybrać preparat, którego działanie polega na uśmierzaniu bólu, czyli usuwania objawów choroby przy jednoczesnym ograniczaniu procesów uszkadzających chrząstkę, które powstały na skutek urazów bądź choroby. Najlepszy efekt leczniczy możemy uzyskać stosując do wiskosuplementacji preparat EasyGo, który wspiera odbudowę chrząstki stawowej i daje dużą szansę na zatrzymanie zmian zwyrodnieniowych. Ważne jest jednak, żeby preparat EasyGo był wstrzykiwany przez lekarzy odpowiednio przeszkolonych z iniekcji dostawowych.

 

Aktualności

Jak skutecznie usuwać blizny sposobami domowym więcej

Bądź piękna z BONA DEA - sprawdź jakie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie w tym miesiącu! więcej

Lekarska Spółdzielnia Profesorsko-Ordynatorska zaprasza pacjentów na konsultacje i badania! więcej

Pantomogram – co warto wiedzieć o badaniu? więcej

Badania prenatalne dla kobiet więcej

Powiększanie piersi – najważniejsze informacje więcej

Plastyka piersi – czy warto się na nią zdecydować? więcej

Nowoczesna stomatologia – jak dbać o zdrowie jamy ustnej więcej

Dermatologiczne rozwiązania najczęściej występujących problemów skóry więcej

Rezonans magnetyczny Warszawa - bez skierowania, bez kolejki w Centrum Medycyny Sportowej. więcej

Tomografia komputerowa Warszawa - prywatnie w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie więcej


Nowości ze świata medycyny

medycynaestetyczna bona dea

Czy wiesz, że...

Zobacz również

Apteki

Domy opieki

Szpitale w Polsce

Dodaj placówkę do bazy

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl