BiRetix - Skuteczne leczenie cery trądzikowej

lekarze specjaliści >BiRetix - Skuteczne leczenie cery trądzikowej

BiRetix - Skuteczne leczenie cery trądzikowej

Trądzik
Trądzik uważany jest za chorobę typową dla wieku dojrzewania, jednak dotyka ona również coraz częściej osoby dorosłe. Czym jest trądzik i jak go leczymy? Poznaj skuteczną terapię, która pozwoli Ci pozbyć się trądziku.

Trądzik jest przewlekła chorobą skóry, która dotyka bardzo wiele osób bez względu na wiek. Trądzik występuje u nastolatków, ale nie tylko. Coraz częściej jest to problem także osób dorosłych. Za powstawanie trądziku odpowiada nieprawidłowa praca gruczołów łojowych, w efekcie której na skórze tworzą się zaskórniki (niezapalna postać trądziku) i czerwone, bolesne grudki – będące pęknięciem ściany przewodu wyprowadzającego gruczołów łojowych spowodowanym stanem zapalnym. Gruczoły łojowe są pobudzane do produkowanie zwiększonej ilości sebum między innymi za sprawą stresu, nieprawidłowej diety, zmian hormonalnych lub nieodpowiedniej higieny. Przyczyn występowania trądzikowych zmian skórnych jest wiele, ale niewątpliwie dużą rolę odgrywają również czynniki genetyczne.
Trądzik występuje najczęściej w tzw. strefie T, obejmującej okolice czoła, nosa i brody – jej kształt przypomina literę T, stąd geneza tej nazwy. Ale nie tylko na twarzy może pojawić się trądzik – niestety bardzo często pojawia się także na szyi, dekolcie, ramionach i plecach. Nadmierne wydzielanie sebum sprawia, że skóra przetłuszcza się, wywołując nie tylko trądzik, ale i nieestetyczne „świecenie się” skóry.

Jak leczyć trądzik?

Nasilony trądzik można wyleczyć najczęściej tylko konsekwentną i systematyczną terapią, a także odpowiednią pielęgnacją – adekwatną do potrzeb skóry trądzikowej. Dzięki temu uniknąć można powstawania przebarwień skóry oraz blizn. Skutecznym sposobem leczenia trądziku jest farmakoterapia. Jedną z grup leków, po które sięga się w leczeniu trądziku, są retinoidy. Termin ten obejmuje retinol, czyli witaminę A, a także jej naturalne i syntetyczne pochodne. Retinoidy znajdują się w preparatach do użytku zewnętrznego, a także w środkach przeznaczonych do stosowania doustnego.

Jakie zalety powinien mieć skuteczny preparat na trądzik?

Ważne, aby preparat do stosowanie zewnętrznego, po jaki sięgamy w walce z trądzikiem, nie powodował dodatkowych „zniszczeń” – tzn. nie przesuszał skóry i nie przyczyniał się do powstawania podrażnień. Skuteczny preparat powinien mieć działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a także łagodzące. Ważne też, aby preparat ten można było stosować przez cały rok, także latem (istotny jest tutaj brak fototoksyczności).

Kompleksowa terapia przeciwtrądzikowa

Przełom w leczeniu trądziku spowodował BiRetix, który łączy nowoczesne biotechnologie – retinoidy o wydłużonym działaniu oraz Biopep-15, czyli innowacyjny kompleks roślinny, który ma szerokie spektrum działania antybakteryjnego, także przeciwko lekoopornym szczepom bakterii.

Dwa produkty BiRetix przeznaczone do codziennej pielęgnacji podstawowej:

biretix

• Biretix Cleanser – żel antybakteryjny do mycia skóry trądzikowej. Gruntownie oczyszcza skórę z bakterii, usuwa martwe komórki. Zawiera m.in. aloes, który ma działanie łagodzące, a także glony, propolis i ekstrakt z liści oczaru wirginijskiego, które łagodzą, matują i niwelują dyskomfort.
• Biretix Duo – żel złuszczająco-oczyszczający. Stosuje się go miejscowo na skórę. Działa przeciwzapalnie, antybiotycznie, redukuje zmiany zapalne, likwiduje niedoskonałości i wygładza skórę, a przede wszystkim niweluje nadmierne rogowacenie naskórka. Preparat zawiera kwas salicylowy.
W kompleksowym leczeniu trądziku powinniśmy zastosować produkty BiRetix, które przeznaczone są do terapii uzupełniającej. Preparaty do stosowania 1-2 razy w tygodniu:
• BiRetix – maseczka sebo-regulująca i regenerująco-nawilżająca z zieloną i białą glinką, która złuszcza, redukuje łojotok, zapobiega niedrożności porów, nawilża oraz wygładza skórę.
• BiRetix Micropeel – piling złuszczająco-oczyszczający, który oczyszcza i złuszcza naskórek. Piling zawiera m.in. wyciąg z kory wierzby, kwiatów rumianku, kwiatu lnu oraz bambusa.

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl